Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-15 09:57:13

Pirmąjį metų savaitgalį – jubiliejinis sporto renginys Kėdainiuose

Pirmąjį metų savaitgalį, keturiasdešimtus metus iš eilės, Kėdainiuose vyko naujametinio bėgimo ir sportinio ėjimo varžybos „Kėdainiai 2018“ bei Lietuvos bėgimo taurės pirmasis etapas, skirtas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Šįkart rungtyse dalyvavo daugiau kaip trys šimtai sporto mėgėjų – bėgikų ir sportinio ėjimo entuziastų.

Mažieji dalyviai apdovanoti medaliais

Dalyviai, startavę ir vėliau finišavę prie Lietuvos sporto universiteto (LSU) „Aušros“ progimnazijos, miesto gatvėmis ir vakariniu miesto apvažiavimu pagal amžiaus grupes įveikė pasirinktą penkių arba dešimties kilometrų distanciją.

Tuo metu LSU „Aušros“ progimnazijos stadione trijų šimtų metų atstumą bėgdami galėjo įveikti septynerių metų ir jaunesni vaikai. Kai kuriuos jų lydėjo tėčiai ar mamos, o dalį mažųjų tėveliams teko ir panėšėti. Visi šių varžybose dalyvavę vaikai buvo apdovanoti atitinkamais atminimo medaliais.

Puikiai sekėsi ir kėdainiečiams

Praėjus 17 min. 14 sek., atbėgo pirmasis 5 km distancijos dalyvis Lukas Budavičius iš Vilniaus, o septintuoju šioje distancijoje finišą pasiekė Vidas Miglinskas iš Kėdainių „Veloratų“ dviratininkų klubo.

Po 20 min. ir 49 sek. finišavo ir pirmoji 5 km distancijos moterų grupės nugalėtoja Iveta Petraitytė (Vilnius).

10 km distancijoje pirmąją vietą užėmė Aurimas Rimkus iš Šiaulių, atstumą įveikęs per 34 min. 36 sek. Geriausiai iš kėdainiečių šioje distancijoje pasirodė Jonas Stankevičius, kuris nuo pat starto bėgo lyderių grupėje ir pasiekė 34 min.43 sek. rezultatą. Šeštas šioje distancijoje finišavo kėdainietis Tadas Pavolis, devintas – ankstesnių metų šio bėgimo laimėtojas ir prizininkas – šėtiškis Aurimas Skinulis.

Moterų grupėje šioje distancijoje nepralenkiama buvo panevėžietė Evelina Tomkevičiūtė, kurios rezultatas 39 min. 56 sek. Pagal amžiaus grupes, kurių 5 ir 10 km bėgimo distancijoje buvo šešios, nugalėtojais ar prizininkais tapo šie mūsų krašto sportininkai: J. Stankevičius, T. Pavolis, A. Skinulis, V. Miglinskas, Ugnė Dirsytė, Arūnas Lipnevičius.

Varžėsi sportinio ėjimo atstovai

Sportinio ėjimo varžybose be jaunųjų mūsų krašto sportinio ėjimo atstovų iš Krakių M. Katkaus gimnazijos ir kitų šalies miestų, sulaukėme ir šios sporto šakos prezidento Kastyčio Pavilonio iš Alytaus. Svečias dalyvavo penkių kilometrų sportinio ėjimo varžybose ir savo amžiaus grupėje pelnė aukso medalį.

Merginų ir moterų amžiaus grupėse 5 km distancijoje nugalėtojomis tapo Beatričė Vaišnoraitė, Toma Dailidonytė, Austėja Kavaliauskaitė. Vaikinų ir vyrų amžiaus grupėse 5 km distancijoje nepralenkiami buvo Martynas Kniva, Deivydas Gudzikas, Mantas Junčys, Kastytis Pavilonis.

10 km sportinio ėjimo varžybų nugalėtoju tapo Arnoldas Liutinskis, kurio rezultatas 47 min. 55 sek.

Visi renginio dalyviai po finišo buvo apdovanoti atminimo medaliais, skirtais paminėti Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

Pasveikino ir įteikė dovanas

Varžybų uždarymo metu LSU „Aušros“ progimnazijos aktų salėje susirinkusiuosius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Skambėjo tarptautinių akordeonistų konkurso laureto Povilo Neliubšio atliekami kūriniai.

Atskirų amžiaus grupių pagal distancijas nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti atitinkamo laipsnio medaliais.

5 ir 10 km distancijų dešimtuko laureatams įteikti prizai ir taurės bei rėmėjų – UAB „Daumantai LT“ ir asociacijos „Gėrnešys“ – dovanos.

Po finišo dalyviai galėjo atgauti jėgas LSU „Aušros“ progimnazijos baseine, atsigaivinti karštos arbatos puodeliu, bandele.

Nuoširdi padėka už pagalbą ir paramą

Renginio organizatoriai – Kėdainių rajono savivaldybės administracija bei Sporto ir turizmo skyrius nuoširdžiai dėkoja LSU „Aušros“ progimnazijos administracijai, darbuotojams ir kūno kultūros mokytojams, Kėdainių rajono policijos komisariato kelių policijos pareigūnams, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios pagalbos tarnybai, UAB „Daumantai LT“, asociacijai „Gėrnešys“, Kėdainių sporto centro administracijai ir lengvosios atletikos treneriams, akordeonistui P. Nelibšiui ir jo mamai Ingridai, Algimantui Marijošiui, kuris buvo šio renginio prieš 40 metų vienas iš iniciatorių, Krakių M. Katkaus gimnazijos ir sporto centro treneriui Robertui Kaseliui, renginio vedėjui Vytautui Mikačiui, įgarsintojui Liudvikui Lapieniui, taip pat visiems, kurie talkino ir prisidėjo, kad jubiliejinis keturiasdešimtasis renginys vyktų sklandžiai ir organizuotai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 
Bendrinti