Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-07 13:40:00

Andrius Šemeškevičius: „Vietoje bitkoinų galėjome turėti vaistus nuo vėžio"

Andrius Šemeškevičius: „Vietoje bitkoinų galėjome turėti vaistus nuo vėžio"

Technologijos kiekvienais metais keičiasi: vienos jų iškyla ir pakeičia pasaulį, kitos sulaukia didelio susidomėjimo, tačiau nepasiteisina ir galiausiai subliūkšta, o vietoje jų atsiranda kitos. „Telia" Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius pastebi, kad toks burbulas šiuo metu kyla ir blokų grandinės (angl. blockchain) srityje.

Sparčiai augusių ir garsiai reklamuotų technologijų, kurios taip ir nesulaukė visuotinio pripažinimo, buvo ne viena. Ar dar pamenate mobiliesiems telefonams skirtą WAP internetą? Arba 3D televizorius - nors juos taip aukštino ir gyrė, vartotojams ši technologija nebuvo patogi, o kai kuriuos trimatis vaizdas net pykino.

Naujausia technologijų banga - blokų grandinėmis paremtos kriptovaliutos. Jų vertė siekia neregėtas aukštumas ir apie jas nuolat kalbama, o milžiniškos bitkoinų kasyklos visame pasaulyje sunaudoja keturiskart daugiau elektros energijos nei visa Lietuva.

Tačiau konferencijoje „Telia Technology day" kalbėjęs A. Šemeškevičius pastebėjo, kad rinkoje juntama ir nemažai skepticizmo. „Bitkoinų kasybai vien elektros energijos kasmet sunaudojama už beveik 4 mlrd. eurų. Pridėjus vaizdo plokštes, sandėlius, darbuotojus - visa tai yra ištekliai, kurie „sudeginami" kriptovaliutoms. Yra manoma, kad jei žmonės nebūtų godūs ir tą skaičiavimą naudotų prasmingai, o ne eilinei formulei, kuri generuoja virtualius pinigus, tai ši mašina jau būtų radusi vaistus nuo vėžio", - sakė A. Šemeškevičius.

Anot jo, ši situacija labai primena 2000-ųjų „dotcom" burbulą - anuomet užteko prie kompanijos pavadinimo prirašyti „com" ir akcijų vertė šaudavo į viršų. Šiuo metu užtenka paminėti „blockchain" ir startuolis sulaukia didžiulio dėmesio. „Burbulas pučiasi. Klausimas, ar kažkas dėl to nenusvils rankų", - svarstė „Telia" Technologijų vadovas.

VISAS A. ŠEMEŠKEVIČIAUS PRANEŠIMAS, VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=sqf-Rl-sFc4

Kitas svarbus klausimas - kokiais tikslais technologijos naudojamos ir ar tai nekelia pavojaus mums patiems. Rentgeno spinduliai ar radiacija, vos juos atradus, buvo laikomos perspektyviomis naujovėmis, tačiau apie jų galimus pavojus anuomet mažai kas galvojo. Šiuo metu žmonija stebisi dirbtinio intelekto sugebėjimais ir teikiamomis galimybėmis - o kaip su pavojais?

„Man labai patiko „Alibaba" įkūrėjo Jacko Ma kalba Davose, kur jis sakė, kad jei žmones ir toliau mokysime taip, kaip mokome dabar, tai po 30 metų turėsime labai daug problemų, nes kompiuteriai mus tiesiog aplenks. Blogiausia, jei jų suteikiamos galimybės bus panaudotos blogiems tikslams, pavyzdžiui, dirbtinis intelektas ieškos spragų, klaidų sistemose ir tuo pasinaudos piktavaliai", - atkreipė dėmesį A. Šemeškevičius, konferencijos dalyviams linkėdamas technologijomis naudotis saugiai.

Antrus metus iš eilės organizuojamoje konferencijoje „Telia Technology day" apžvelgiamos verslo augimui svarbiausios temos - nuo daiktų interneto panaudojimo galimybių, mašinų mokymosi ir dirbtinio intelekto panaudojimo duomenų centruose iki kibernetinio saugumo aktualijų ar ateities darbovietės paveikslo. Konferencijoje savo įžvalgomis dalinasi „Telia" ir bendrovės inovacijų padalinio „Division X", SAP, „HP Enterprise", „Microsoft", „Huawei", „Fortinet", „Dell EMC" ir „VMware" atstovai. Renginio metu veikia ir parodų erdvė, kurioje pristatomos įvairios technologinės naujovės.
 
 
Bendrinti