Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-07 16:52:36

Seimo nario Kęstučio Mažeikos pranešimas:

Seimo nario Kęstučio Mažeikos pranešimas: Parlamentinė grupė svarstys ko trūksta, kad smurtas prieš gyvūnus būtų vertinamas griežčiau?

Parlamentinės grupės „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą" narys Kęstutis Mažeika atsižvelgdamas į padažnėjusius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus ir visuomenės pasipiktinimą tokiais atvejais kviečia atsakingas institucijas ir NVO atstovus į apskrito stalo diskusiją aptarti, kaip galima būtų apsaugoti gyvūnus. Konkrečiai bus kalbama apie Baudžiamojo kodekso taikymą.
Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso  (LR BK ) 310 straipsnis numato atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais.  Asmenys, pagal šį straipsnį atsako tais atvejais, kai jie žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas. Kad nustatyti žiauraus elgesio su gyvūnų pasekmes - luošumą, žūties aplinkybes yra reikalingos specialios veterinarinės žinios bei gyvūno gaišenos patologinis anatominis tyrimas.
Teismo ekspertų sąraše nurodyta, kokias ekspertinių tyrimų rūšis gali atlikti teismo ekspertizės įstaigose dirbantys ir privatūs teismo ekspertai. Veterinarinė tyrimų rūšis nėra įvardinta ir aprašyta. Taip pat, nėra aprašyta tvarka, kuria remiantis asmuo galėtų tapti šios tyrimų rūšies ekspertu (specialistu).
Ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnams, tiriant bylas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais dažnai kyla problemų dėl tyrimo paskyrimo gyvūno luošumo ar žūties aplinkybėms nustatyti bei išvadai gauti, kas yra esminis įrodymas byloje dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Todėl kyla problemų įgyvendinant teisės aktus, kurie saugo gyvūnų gerovę.
Diskusiją planuojama pradėti Vasario 8 d. 10:00, trukmė iki 2 val. Diskusijos vieta Aplinkos apsaugos komiteto salėje (I rūmai, 404 kab.)
Daugiau informacijos:
Seimo narys
Kęstutis Mažeika
Tel. 8 612 14467, El. p. kestutis.mazeika@lrs.lt 
 
Bendrinti