Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-08 07:27:08

„MG Baltic" šiemet Seimo nariams dovanoja knygą „Savanoriai: fotografinė atmintis"

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui koncernas „MG Baltic" visiems Seimo nariams išsiuntė ką tik išleistą Kęstučio Grigaliūno ir Agnės Narušytės sudarytą knygą „Savanoriai: fotografinė atmintis". Fotografijų albumo principu sudarytoje knygoje publikuojama daugiau nei 700 fotografijų iš Eugenijaus Peikštenio rinkinio.

 

„Ši knyga, skirta nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, primena žmones, padariusius stebuklą. Savanoriai - tai atminties kariuomenė, apgynusi šalį ir leidusi įtvirtinti Lietuvos valstybę", - teigia knygos sudarytojai Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė.

 

Knyga išleista 350 egzempliorių tiražu. Visos tiražo knygos turi individualų numerį. Knygos leidimą parėmė koncernas „MG Baltic".

 

„Savanoriai turėjo labai aiškias vertybes ir prioritetų koordinates, padėjusias rinktis tai, kas svarbiausia, nepaisant galimų pasekmių ir aplinkinių nuomonės - tai šiandien lygiai tiek pat svarbu kaip ir anuomet. Žvelgiant į savanorių nuotraukas supranti, kad šie žmonės įprastomis aplinkybėmis buvo tiesiog draugai, kaimynai, giminės, lietuviai. Išmušus pasirinkimo valandai jie tapo didvyriais. Tikiu, kad mes visi galime daug daugiau nei įsivaizduojame", - apie dovanos pasirinkimą sako koncerno „MG Baltic" prezidentas Darius Mockus.

 

Tai jau trečioji koncerno „MG Baltic" visiems Seimo nariams dovanojama knyga. 2016 metais parlamentarai gavo knygą „Žmogus įveikęs Staliną" apie Suomijos maršalą C.G. Mannerheimą, pernykštė dovana - Algirdo Grigaravičiaus „Atsiskyrėlis iš Suvalkijos: Jono Basanavičiaus gyvenimas ir darbai".

 

„Tai - tradicija, kuria pirmiausia norime prisidėti prie Lietuvai reikšmingų leidinių. Džiaugsimės, jei Seimo nariai knyga pasidomės, bus puiku ir tuomet, jei ji atsidurs ir kitur, kur bus vertinama labiau", - teigia D. Mockus.

 

„MG Baltic" jau daug metų remia knygų, skirtų Lietuvos istorijos tyrinėjimams bei kultūros paveldui, leidimą. Bendrovės finansuotų leidinių kataloge yra „Lietuvos istorija. Nepriklausomybė (1918-1940 m.)"; „Lietuvos medinės bažnyčios"; Senojo Vilniaus fotografijai skirtas Jano Bulhako tritomis; „StanisBaw Filibert Fleury: fotografijos"; V. Drėmos „Dingęs Vilnius” (pakartotinis leidimas); Mykolo R￶merio dienoraščių tomai ir kiti.

 

 „MG Baltic" yra viena didžiausių Lietuvoje įmonių grupė, valdanti 80 bendrovių. Koncernas vykdo veiklą trijose užsienio rinkose, teikia paslaugas daugiau nei dešimtyje valstybių ir eksportuoja Lietuvoje pagamintą produkciją į daugiau nei 30 pasaulio šalių. „MG Baltic" grupės bendrovių konsoliduoti pardavimai 2016 m. sudarė 581 mln. EUR, o priskaičiuoti mokesčiai į šalies biudžetą siekė daugiau kaip 227 mln. EUR. Koncernui priklausančiose įmonėse 2016 m. pabaigoje dirbo 3915 darbuotojų. www.mgbaltic.lt

 
Bendrinti