Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-09 13:20:07

Maltiečiai Ligonių dieną pažymi Lurdo žvakių akcija ir kviečia į piligriminę kelionę

Pranešimas žiniasklaidai
2018 02 09

Maltiečiai Ligonių dieną pažymi Lurdo žvakių akcija ir kviečia į piligriminę kelionę

Vasario 11 d. minime pasaulinę Ligonių dieną, kurią paskelbė popiežius Jonas Paulius II. „Jėzus paliko Bažnyčiai dovaną - savo gydymo galią. Kurie įtikės, tuos lydės ženklai: <....> Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks" (Mk 16, 17-18)", - rašo popiežius Pranciškus savo žinioje, skirtoje pasaulinei Ligonių dienai.

Maltiečiai yra viena katalikiškų organizacijų, kuri jau daugiau kaip 25 metus rūpinasi Lietuvos ligoniais, juk dauguma globojamų skurstančių senolių yra ne tik vieniši, bet ir sergantys, ligų ar negalių prikaustyti prie lovos. Taigi senelius lankantys ir maistu besirūpinantys savanoriai neretai tampa ligonių guodėjai ir pagalbininkai.

Rūpinasi maltiečiai ir neįgaliais asmenimis, turime net kelias programas, specialiai skirtas neįgaliam jaunimui. Tai kasmetinė tarptautinė neįgalaus jaunimo stovykla „Malta Camp", Maltos ordino organizuojama vis kitoje šalyje. O Lietuvoje jau keletą metų prie Klaipėdos rengiama stovykla „Move it!", kurioje sunkias traumas patyrę jaunuoliai mokosi gyventi su savo negalia, „susidraugauti" su vežimėliu.  Šios aktyvios reabilitacijos stovyklos ypatumas - neįgaliųjų instruktoriai yra tokio paties likimo, t. y. judėjimo negalią turintys žmonės.

Pasaulinę Ligonių dieną maltiečiai pažymi svarbia neįgaliesiems akcija - kviečia juos vykti į piligriminę kelionę į Lurdą. Šiemet į Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą Prancūzijoje maltiečių lydimos vyksta dvi neįgaliųjų grupės - balandžio 30 d. autobusu ir gegužės 4 d. lėktuvu. Tokia išvyka neįtikėtinų potyrių kelione tampa ne tik neįgaliajam, bet ir jį lydinčiam asmeniui. Jau ne vienerius metus Lurde savanoriaujanti prezidiumo narė Rūta Voverytė pripažįsta, kad Lurdas keičia žmonių gyvenimus. Čia suvažiuoja viso pasaulio savanoriai.  Jos pakalbintas jau 32 metus į Lurdą atvykstantis savanoris sako, kad be šito nebegali - čia širdis prisipildo meilės, kurios pakanka visiems metams, kad galėtum duoti nieko neprašydamas atgal...

Negalintys šiais metais keliauti į piligriminę kelionę į Lurdą už auką kviečiami įsigyti Lurdo žvakę ir užrašyti savo maldavimą ar intenciją, kurie bus nuvežti į Lurdą ir per Motinos dieną sudeginti grotoje vykstant lietuviškoms šv. Mišioms. Už šias žvakes surinktos aukos bus panaudotos neįgaliųjų kelionei į Lurdą finansuoti.

Kviečiame visus, norinčius prisidėti prie neįgaliųjų kelionės į Lurdą, įsigyti šventintą žvakutę ir perduoti maltiečiams savo intencijas. Ligonių dieną (vasario 11 d.) ateikite į Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčią. Žvakių bus galima įsigyti ir kitomis dienomis daugelyje Lietuvos vietų, smulkesnės informacijos apie tai ieškokite www.maltieciai.lt, naujienas skelbsime ir „Facebook". Įsigykite Lurdo žvakelę ir užsidegę ją gegužės 6 d. susijunkite bendroje maldoje už mūsų didžiausią turtą - sveikatą.  

Galintiems auka prisidėti prie neįgaliųjų kelionės į Lurdą:
Maltos ordino pagalbos tarnybos a. s. LT29 4010 0424 0397 4431 (paskirtis Lurdo žvakės) ar
http://maltieciai.lt/aukoti/ (paskirtis Lurdo žvakės).             


 
 
Bendrinti