Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-10 20:51:22

Fotografijose užfiksuoti ekspedicijos „Misija Sibiras – 2017“ vaizdai

Vasario 9 d. Kėdainių rajono savivaldybės antro aukšto fojė atidaryta paroda „Misija Sibiras – 2017“, kurioje užfiksuoti ekspedicijos iš lietuvių tremties vietų Sibire vaizdai. Parodą pristatė ir apie fotografijas kalbėjo ekspedicijos dalyvė, kėdainietė Emilė Jasiulevičiūtė.
 
Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, direktoriaus pavaduotojai – Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis bei vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Audronė Stadalnykienė.
 
2017 m. ekspedicija lankėsi Irkutsko srities Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur sutvarkė 9 kapines, nužygiavo daugiau nei 100 kilometrų pėsčiomis, pastatė 9 lietuviškus kryžius bei susitiko su lietuviais ar jų palikuonimis, tebegyvenančiais Sibire. 16 žmonių komanda į ekspediciją tradiciškai išvyko 2017 m. liepos 17-ąją ir per 2 savaites Sibire stengėsi nuveikti kuo daugiau.
 
Rajono vadovas S. Grinkevičius pasidžiaugė ekspedicijos „Misija Sibiras – 2017“ dalyviais, kurie nuveikė reikšmingus darbus, susitiko su Sibire gyvenančiais lietuviais ar jų palikuonimis.
 
„Labai džiaugiuosi, kad fotografijų paroda „Misija Sibiras – 2017“ atkeliavo į Kėdainius. Taip pat reikšminga, kad ekspedicijoje dalyvavo jauna kėdainietė Emilė Jasiulevičiūtė, prisidėjusi prie nuveiktų darbų. Manau, kad kiekvienam svarbu pamatyti Sibirą, tas vietas ir kapinės, kurios reikalauja priežiūros. Svarbiausia, kad jauni žmonės supranta, ką turėjo iškęsti mūsų seneliai ir proseneliai, kurie patyrė masinius trėmimus į Sibirą“, – kalbėjo S. Grinkevičius.
 
Ekspedicijos dalyvė E. Jasiulevičiūtė patikino, kad kelionė į Sibirą suteikė neįkainojamas patirtis.
 
„Man ekspedicija buvo įspūdinga tiek emociškai, tiek fiziškai. Galiu drąsiai sakyti, kad kelionė į Sibirą buvo kaip dovana. Daug sužinojau apie Lietuvos istoriją, Sibire gyvenusius ir tebegyvenančius lietuvius. Džiugu, kad galėjome prisidėti prie Lietuvos istorijos, kurią rodo lietuvių antkapiai, juos atnaujinti. Jauni žmonės įsitikino, kokia turtinga lietuvių istorija, kuria didžiuojasi Sibire gyvenantys žmonės“, – kalbėjo E. Jasiulevičiūtė.
 
Mergina patikino, kad sudėtingiausia buvo ištverti fiziškai – keliauti pėsčiomis ir gyventi sudėtingomis sąlygas. Bet viltis, kad ekspedicijos dalyvio darbas bus įvertintas, suteikė jėgų. O sutikti žmonės ir jų pasakojimai – prisimenami iki šiol.
 
Parodą pristačiusi vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) A. Stadalnykienė sakė, kad ekspedicija „Misija Sibiras“ svarbi ir reikšminga kiekvienam lietuviui.
 
„Manau, kad paroda „Misija Sibiras – 2017“ – puikus būdas švęsti artėjantį Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-metį, priverčiantį atsigręžti į mūsų turtingą istoriją. Galima didžiuotis jaunimu, kuris kasmet drąsiai vykstą į ekspedicijas Sibire ir dirba neatligintiną darbą, tvarko kapus, susitinka su lietuviais ir vietiniais“, – pažymėjo A. Stadalnykienė
 
Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvė, kėdainietė E. Jasiulevičiūtė padrąsino norinčius prisijungti prie ekspedicijos ir prisidėti prie Lietuvos istorijos išsaugojimo.
 
Paroda „Misija Sibiras – 17“ yra įgyvendinama kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.
 
Kėdainių rajono savivaldybės informacija 
Bendrinti