Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-11 13:17:56

"Dainų dainelės" filmavimas

 

 

KVIETIMAS ŽINIASKLAIDAI

Šiandien, vasario 11 d. nuo 18 val. LRT Didžiojoje studijoje vyks pirmosios 2018-ųjų Dainų dainelės" filmavimas. Vedėjai - BJELLE ir Ignas Andriukevičius.

 

Dainų dainelė“ 2018

„Dainų dainelė“ – unikali tradicija, jau 44-erius metus sutelkianti jaunuosius Lietuvos talentus ir

geromisemocijomisdžiuginantivisąšalį.

Daina yra ištikima mūsų tautos palydovė. Iš dainų pažįstame savo istoriją, jose sudėta mūsų protėvių narsa ir meilė Tėvynei. Dainuodami tampame vieninga ir stipriaL ietuva“, – prieš keletą metų sveikindama laureatus sakė konkurso globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jau tapo gražia tradicija, kad šalies vadovai apdovanojaj auniausius Dainųdainelės” laureatus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.

1974-aisiais gimęs konkursas vyksta kas dvejus metus. Projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, kovo-gegužės mėnesiais išvys televizijos žiūrovai. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių ir kitų dalyvių.

Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 000 gabių vaikų. Dalyvių pasirodymą vertina ir išrenka laureatus profesionalų komisija. Komisijos pirmininkas – operos grandas Virgilijus Noreika.

Šiemet savo žygį per Lietuvą pradėjoj au 23-oji Dainų dainelė”. Yra irs taigmenų – nauja vedėjų pora.   Kartu su Ignu Andriukevičium konkursą ves dainininkė, 2006, 2008 metų Dainų dainelės” laureatė – BJELLE. Vyks 13 koncertų LRT Didžiojoje studijoje. Atrankų metu bus išrinkti 2018 metų Dainų dainelės” laureatai. Koncertuose dalyvaus ne tik jau gerai pažįstamos scenos žvaigždės, bet ir daug naujų, jaunų žvaigždučių, atėjusių iš Dainų dainelės" irjau puikiai užsirekomendavusių įvairiuose muzikiniuose projektuose. Tai Kotryna Juodzevičiūtė, Indrė Dirgėlaitė, Mantas Bartuševičius, Dovilė Filmanavičiūtė, sesės Teresė ir Milda Andrijauskaitės. Tikimasi, jog baigiamajame koncerte Operos ir baleto teatre birželio 10 dieną kartu su jaunaisiais laureatais scenoje dainuos ir Merūnas Vitulskis, Tomas Pavilionis, Vaida Genytė, Evelina Sašenko. 

Pirmąjį koncertą LRT žiūrovai savo ekranuose išvys jau greitai –  kovo 4 dieną, sekmadienį,  15.45 val. per LRT KULTŪRĄ.
 
Bendrinti