Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-12 09:24:36

Sukčiaus pinklėse - net penkiolika nukentėjusiųjų

Sukčiaus pinklėse - net penkiolika nukentėjusiųjų


2018-02-12 09:04 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Neteisėto praturtėjimo planus kūręs ir įgyvendinęs klaipėdietis teisėsaugai įkliuvo apgavęs net penkiolika žmonių. Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė 27-erių vyro bylą jau įteikė Klaipėdos miesto apylinkės teismui. 4 kartus anksčiau teistas kaltinamasis netrukus bus teisiamas už sukčiavimą. Tiesa, savo teistumų istorijoje pagal šį baudžiamojo kodekso straipsnį vyras teistas ir anksčiau.

Bylos duomenimis, kaltinamasis T. S. įvairiose interneto svetainėse talpindavo skelbimus, kuriuose skelbėsi įvairiomis sumomis skolinantis pinigus. Skelbimo tikrumu patikėjusioms aukoms, vyras, įtariama, liepdavo pervesti įvairaus dydžio sumas, skirtas neva paskolos dokumentų tvarkymui, mokumo įvertinimui, notaro paslaugų apmokėjimui ir kitoms išlaidoms, susijusioms su paskolos gavimu padengti. Tokiu būdu išviliojęs daugiau nei 2 tūkstančius eurų, 27-erių kaltinamasis apgavo tris nukentėjusiuosius.

Dar 12 nukentėjusiųjų, kaip įtariama, į klaipėdiečio spąstus įkliuvo susigundę mobiliųjų telefonų skelbimais. Bylos duomenimis, internetinėse svetainėse vyras talpino skelbimus apie neva nebrangiai parduodamus naujausius telefonus, nors realiai jų net neturėjo. Paštu padarę perlaidas, nukentėjusieji ne tik liko be pinigų, bet negavo ir mobiliųjų telefonų. Tokiu būdu kaltinamasis, įtariama, susižėrė daugiau nei 4 tūkstančius eurų.

Iš viso, kaip įtariama, apgavęs 15 asmenų, vyras iš jų apgaule išviliojo pusseptinto tūkstančio eurų, tačiau savo kaltės dėl šių neteisėtų veikų nepripažįsta.

Sukčiavimo byla Klaipėdos apylinkės teisme Klaipėdos miesto rūmuose bus pradėta nagrinėti šių metų vasario 13 dieną 9 val.

 

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė (Klaipėda)
tel.: (8 46) 312 371, mob. 8 698 79 031
 
 
Bendrinti