Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-12 17:22:29

Istorija apie Trepsę pravirkdė tėvus ir nudžiugino vaikus

 

 

 

Savaitgalį Vilniaus muzikos teatras „Legendos” buvo sausakimšas. Vaikai ir jų tėvai kvapą užgniaužę stebėjo spalvingą ir smagų miuziklą visai šeimai „Pabėgimas iš Trepsės namų”. Miuziklo režisierius ir muzikos autorius Andrius Kaniava buvo laimingas, įgyvendinęs savo seną svajonę - sukurti spektaklį pagal Jono Avyžiaus apysaką „Aštuonetas iš Trepsės namų”. Idėją įgyvendinti jam padėjo “Bardai LT”.

 

Iš vaikiškų spektaklių daugeliui pažįstamas aktorius ir režisierius neabejoja, kad vaikai pamėgs miuziklo personažus, o tėvams bus įdomu prisiminti savo vaikystės knygą.

 

„Pabaigoje apsiverkiau”, - nesigėdijo prisipažinti miuzikle drauge su vyru Vytautu ir vaikais sutikta maestro Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

 

„Per kasdieninę rutiną - futbolą, treniruotes, turnyrus, gripo epidemiją ir karantiną nebūtų šovusi mintis apsilankyti pas Trepsę, - už kvietimą dėkojo futbolininko Deivido Česnauskio žmona Vaida Grikšaitė-Česnauskienė. - Mus tiesiog pakerėjo šilta atmosfera ir tai, kaip aktoriai sugeba užmegzti kontaktą su vaikais. Manieji net nuščiuvo, kai nuo scenos šie jiems pamojavo į balkoną. O svarbiausia buvo žinutė, priminimas vaikams, kad žaislai irgi yra jų draugai, jiems taip pat reikia dėmesio. Esu sentimentali, tą dieną grįžo vaikystės prisiminimai, mėginau prisiminti, su kokiais žaislais pati žaidžiau. Galiausiai mes net pasiskirstėme, kas yra kuris personažas  - aš tapau Cingu Lingu, Rojus - Klounu, o Deividukas - mašina Trantu”.

 

Šiais metais sukako lygiai 50 metų, kai ši apysaka buvo išleista. Trepsės istorija keliauja iš kartos į kartą, o knyga įrašyta į 100 reikšmingiausių Lietuvos knygų vaikams trisdešimtuką. “Šiltas, paveikus, itin muzikalus spektaklis”, - Andriaus Kaniavos sumanymą gyrė premjeroje apsilankiusi Jono Avyžiaus žmona Irena Avyžienė.

 

„Tai, ką pamačiau, labai pradžiugino - nukėlė į vaikystę, bet tuo pačiu sužavėjo ir tuo, kad Andrius Kaniava drąsiai žaidžia su siužetu, įpindamas visiškai naujų veikėjų ir vingių. Kaip melomaną, labai pralinksmino kai kurie maži akcentai, pavyzdžiui, citatos iš „Queen” dainų. Labai spalvingas, išradingas, jaukus, nebanalus ir šiltas spektaklis, iš kurio svarbių minčių namo išsineša ir suaugusieji. Mano sūnus po spektaklio panoro perskaityti knygą”, - sakė muzikos apžvalgininkas, žurnalistas Ramūnas Zilnys.

 

Pagrindinius vaidmenis miuzikle sukūrė gerai pažįstami aktoriai – grupės “Liūdni slibinai” narė, televizijos šou “Auksinis balsas” laimėtoja Aistė Lasytė, iš vaikiškų spektaklių ir lietuviško kino gerai pažįstamas aktorius Darius Auželis, puikiai dainuojantys aktoriai Valentinas Krulikovskis, Marija Korenkaitė, Vaidotas Žitkus, Aleksandra Metalnikova, Agnė Kaktaitė. Kostiumų dailininkė Rūta Venskutė.

 

 

Muzikinio spektaklio premjera: vasario 25, kovo 25, balandžio 8, 22 d. muzikos klube “Legendos” Vilniuje, kovo 3 d. Kaune, kovo 4 d. Panevėžyje, kovo 24 d. Utenoje, kovo 28 d. Marijampolėje.

 
 
Bendrinti