Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-12 17:29:37

Parodos Šiaulių dailės galerijoje

 

Maloniai kviečiame Jus į Gintauto Lukošaičio kūrybos parodą „Bendražygiai“ 2018 m. vasario 16 d. 12 val. Šiaulių dailės galerijoje.

 

Skulptoriaus Gintauto Lukošaičio parodos „Bendražygiai“ atidarymas vasario 16 d. ypatingai prasmingas. Gintautas Lukošaitis Lietuvoje žinomas ne tik kaip puikus menininkas. Visų pirma, tai pilietiška asmenybė, todėl jo kūryba neatsiejama nuo politikos, Lietuvos likimo, visuomenės problemų. Visi šio žinomo skulptoriaus kūriniai visuomeniškai angažuoti. Tačiau tai provokatyvūs kūriniai. Juose puikiai dera patriotinės idėjos, konceptualus menas, skaudi ironija ir nuoširdus rūpestis. Gintauto Lukošaičio kūryba ir veikla nepalieka abejingų.

Jo meninės, politinės akcijos, pasisakymai ir kūriniai sukelia diskusijų audras, žadina mintį ir vaizduotę, pilietinę atsakomybę ir kūrybos laisvę. Todėl apžvalginė šio menininko paroda „Bendražygiai“ bus puiki proga jo gerbėjams ir oponentams susipažinti su šios asmenybės kūrybiniu ir pilietiniu nuoseklumu, tai bus reta galimybė pamatyti, kaip prasmingai dera meilė Tėvynei ir meninė laisvė.

 

Paroda veiks iki Kovo 17 d.

 

 

Koncertų salėje SAULĖ 2018 m. vasario 16 d. 14.30 val. bus atidaryta draugaujančių miestų Jelgavos, Šiaulių ir Pernu fotografų paroda „BALTIJA – 100“ skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

 

Šios parodos idėjos iniciatorius, Jelgavos miesto savivaldybės kultūros įstaigos „Kultūra“ direktorius Mintauts Buškevics pasiūlė trijų draugaujančių miestų fotografams susiburti į bendrą parodą, kurioje būtų atskleisti charakteringiausi šių miestų gyvenimo bruožai. Buvo pasiūlyta kiekvienam miestui pateikti po dešimt fotografijų, geriausiai atspindinčių jo savitumą. Ši paroda 2018 metais bus pristatyta Jelgavos, Šiaulių ir Pernu miestuose. Šiaulių dailės galerija kuruoja parodos pristatymą Šiauliuose.

Estijos miestą Parnu atstovauja žinomas fotomenininkas Andreas Adamson. Jis savo fotografijų tema pasirinko vidinę namų erdvę, kurioje gyvena, svajoja, bendrauja estų šeimos. Tai intymus, labai emocionaliai šiltas fotografijų ciklas, kuriame išplėtojama šeimos, kaip savipakankamo mikropasaulio tema.

Šiaulių miestą atstovauja žinomas fotožurnalistas, fotomenininkas, fotografijos aktyvistas Rolandas Parafinavičius. Jo fotografijas galima būtų pavadinti Šiaulių miesto gyvenimo dienoraščiu. Matome miesto kaitą paros metu, žmonių nuotaikas, jų šventes ir kasdienybę, sporto, kultūros, valstybingumo švenčių akimirkas.

Panašiai savo miestą pristato ir Jelgavos fotografai Arturs Kokorevics, Raitis Supe, Dzintra Zvagina, Arturs Lurins, Valdis Skudre, Silva Zvagina, Guntars Strangats, Gints Jermacans, Juris Karlinskis ir Einars Nordmanis. Dešimt fotografų pateikė tik po vieną fotografiją. Tačiau jos visos sudaro pilną Jelgavos miesto gyvenimo panoramą, perteikia svarbiausius, reprezentacinius šio miesto įvykius, vaizduoja idilišką Jelgavos miesto ir gamtos sąlytį, istorinį miesto paveldą.

Parodos rengėjas: Šiaulių dailės galerija

 

 

 

Aprašas: Description: Description: cid:image003.jpg@01D2B854.FC2F07F0

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA

Vilniaus g. 245,

LT-76343, Šiauliai

Tel./faks. 841 524385

Tel. 841 521161

El. paštas info@siauliugalerija.lt

http://www.siauliugalerija.lt/

Darbo laikas: antradienį - penktadienį 10 - 18 val., šeštadienį 10 - 17 val.

 

 

 
 
Bendrinti