Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-13 12:22:46

Iš pareigų atleistas ne darbo metu neblaivus vairavęs prokuratūros darbuotojas

Iš pareigų atleistas ne darbo metu neblaivus vairavęs prokuratūros darbuotojas
2018-02-13 12:04 Prokuratūros aktualijos

        Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido Rolandą Juzumą, ėjusį Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros (darbo vieta - N. Akmenėje) prokuroro padėjėjo pareigas.

        Toks sprendimas priimtas baigus tarnybinį patikrinimą, kuris buvo inicijuotas po to, kai praėjusių metų rugsėjo 18 dieną buvo sustabdytas R. Juzumo vairuotas (ne darbo metu) automobilis ir nustatyta, kad vairuotojas yra neblaivus (2,98 promilės).

        Tarnybinio patikrinimo išvadoje konstatuojama, kad prokuroro padėjėjas padarė ne tik šiurkštų tarnybinį nusižengimą, bet ir nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalyje. Įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu R. Juzumas yra pripažintas kaltu.

        Generalinio prokuroro vertinimu, tokiais savo veiksmas valstybės tarnautojas diskreditavo Lietuvos Respublikos prokuratūros autoritetą ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą. Pasak E. Pašilio, prokuratūra yra teisėsaugos institucija, kurios viena iš funkcijų yra padėti užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą, todėl nepriimtina ir netoleruotina, kad prokuratūroje dirbtų asmuo, teismo nuosprendžiu pripažintas kaltu padaręs tyčinę nusikalstamą veiką.

 
 
Bendrinti