Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-13 16:17:58

Ateities profesija šiandien: Vilniuje duris atvėrė speciali akademija

 

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2018-02-13

 

Inžinerija, robotika, programavimas, automatizuoti geležinkelio transporto sprendimai - tai tik dalis antradienį duris Vilniuje atvėrusios neformalaus moksleivių ugdymo akademijos paslapčių, į kurias gilinsis 7-12 klasių moksleiviai, akimirksniu užpildę pirmąsias dvi šios iniciatyvos grupes.

 

Specialią „Geležinkelių IT akademiją" kartu su Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla atvėrę „Lietuvos geležinkeliai" tikisi, kad ši iniciatyva ne tik plės moksleivių akiratį, bet ir padės apsispręsti dėl ateities profesijos.

 

„Į talentą ir entuziazmą mokytis turi būti investuojama visose ugdymo grandyse. Ir ypač svarbi pati pradžia, kai dar mokykloje imame rimčiau galvoti, kuo norėtume tapti ateityje. Šiandien sudėtinga tiksliai nuspėti, kaip pasikeis geležinkelių sektorius per artimiausią dešimtmetį, nes jau dabar diegiame pažangiausius sprendimus - įsileidžiame dirbtinį intelektą, vystome daiktų internetą, automatizuojame daugumą procesų, diegiame pažangiausias inovacijas. Tačiau tikrai galime pradėti modeliuoti ateities profesijas ir skatinti mūsų sektoriaus ateities kūrėjų pažangą", - teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

 

Akademijos ugdytiniams mokslas nieko nekainuos. Užsiėmimai vyks dukart per savaitę ir tęsis 15 savaičių.

 

Specialiai šiai akademijai įrengtose mokymosi erdvėse moksleiviai modeliuos geležinkelių inžinerines konstrukcijas, konstruos robotus, programuos ir valdys automatizuotus geležinkelių segmentus, susipažins su varikliais ir sensoriais, įgytas žinias pritaikys spręsdami IT ir inžinerines užduotis.

 

„Geležinkelio IT akademijoje" mokymus ves geležinkelio transporto srityje besispecializuojantys profesionalai, mokytojai ir „Lietuvos geležinkelių" vadovai. Mokiniai be užsiėmimų mokymų klasėse turės galimybę aplankyti strateginius geležinkelių infrastruktūros objektus, betarpiškai susipažinti su inžineriniais sprendimais, pažinti inovacijų kūrybos ir vystymo procesus.

 

Pasak Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos direktoriaus pavaduotojo ugdymui Jeronimo Mikiparavičiaus, pageidavusių plėsti akiratį šioje akademijoje paklausa viršijo lūkesčius. Todėl ateityje planuojama mokymų programą plėsti.

 

„Toks populiarumas, kokio sulaukėme pranešę apie šios akademijos steigimą bendrojo lavinimo mokykloms, mus neišvengiamai įpareigoja plėsti mokymų programų apimtis. Vos per keletą dienų buvo užpildytos visos tuščios vietos. Rudenį planuojame duoti startą antrajam mokymų ciklui ir jau dabar rimtai svarstome apie intensyvesnę ir daugiau vaikų galinčią priimti atnaujintą mokymo programą. Sprendimus priimsime išlydėję pirmąją akademijos kartą", - sako J. Mikiparavičius.

 

Akademijos nariai turės galimybę susipažinti su karjeros galimybėmis „Lietuvos geležinkelių" įmonių grupėje, remiantis naujausiais išradimais gilinti IT programavimo mokymo metodikos žinias. Ateityje į mokymų grupes taip pat planuojama priimti ir dirbančiuosius, siekiančius persikvalifikavimo.

 

Daugiau informacijos:

Tadas Valančius

 

Komunikacijos departamentas

AB „Lietuvos geležinkeliai"

Mindaugo g. 12, LT-03603 Vilnius, Lietuva

tel.: 8 5 269 22 55

mob.: +370 602 19 419 

el. paštas: t.valancius@litrail.lt

www.litrail.lt, www.traukiniobilietas.lt

 

 

 
 
Bendrinti