Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-14 07:15:29

L. Linkevičius su Airijos prezidentu ir užsienio reikalų ministru aptarė bendradarbiavimo stiprinimą

Pranešimas spaudai

 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13 dieną Dubline su Airijos Prezidentu Michael Daniel Higgins aptarė Lietuvos ir Airijos bendradarbiavimo stiprinimo ir Europos Sąjungos ateities klausimus.

„Mūsų šalis ir tautas sieja istorinės paralelės, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai. Mūsų tautos ilgai kovojo už laisvę ir nepriklausomybę ir ją apgynė. Lietuva yra ypač dėkinga Airijai už paramą sunkiausiais laikais - už sovietinės aneksijos nepripažinimo politiką sovietinės okupacijos metais," - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

L. Linkevičius, atsiliepdamas į Prezidento M. D. Higgins mintį, jog Airija nori stiprinti ryšius su Lietuva ir kitomis regiono šalimis, pabrėžė, kad abiem pusėms yra naudingi aktyvesni dvišaliai santykiai ir glaudesnis bendradarbiavimas sprendžiant ES iššūkius ir saugumo klausimus.

Tą pačią dieną ministras L. Linkevičius su Airijos vicepremjeru, užsienio reikalų ir prekybos ministru Simon Coveney aptarė dvišalio bendradarbiavimo intensyvinimo aspektus, aktualius saugumo, Europos Sąjungos ir Rytų kaimynystės klausimus. „Lietuva ir Airija yra draugiškos valstybės, išpažįstančios europines vertybes. Siekdami stiprinti mūsų šalių partnerystės ir draugystės saitus, norime kurti ir naują dvišalių santykių kokybę, suaktyvinti bendradarbiavimą su Airija informacinių technologijų, gyvybės mokslų, turizmo, švietimo ir mokslo srityse, studentų mainus, universitetų, miestų bendradarbiavimą",- sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Baigdamas vizitą Airijoje, ministras L. Linkevičius Airijos Nacionaliniame archyve susipažino su dokumentais, liudijančiais apie Airijos vyriausybės Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką ir su Airijos nepriklausomybės paskelbimo dokumento kopija. Ministrui įteiktos šių dokumentų kopijos.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti