Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-14 09:43:13

Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimas


2018 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimas: „Paviešintas garso įrašas atskleidžia grubius konservatoriaus K. Starkevičiaus pažeidimus"

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigia, kad dalyvaudamas ir balsuodamas už savo verslui palankius sprendimus Seimo Kaimo reikalų komitete, konservatorius Kazys Starkevičius grubiai pažeidžia teisės aktus. Šį faktą Seimo narė pastebėjo Kaimo reikalų komiteto pirmininkui Andriejui Stančikui vakar paviešinus Kaimo reikalų komiteto 2017 metų rugsėjo 20 d. posėdžio įrašą ir stenogramą. Posėdžio dokumentuose užfiksuota, kad K. Starkevičius aktyviai dalyvavo svarstyme ir nenusišalinęs balsavo dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo projekto, nors pats pripažino, kad ir eidamas Seimo nario pareigas dar randa laiko ūkininkavimui, o taip pat - keliuose Lietuvos rajonuose valdo nemažus žemės plotus, verčiasi gyvulininkyste.
„Apie savo ūkininkavimą Seimo narys konservatorius K. Starkevičius pasakoja posėdyje, tačiau tai nesutrukdė jam priimti sprendimus, kurie jam, kaip ūkininkui, yra neabejotinai palankūs ir leistų jo asmeninio ūkio plėtrą. Tai yra grubus Seimo nario etikos ir daugybės teisės aktų pažeidimas, nes jie reikalauja nusišalinti, kai kyla viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Dėl tokio Seimo nario elgesio, kuris kelia abejones etika ir skaidrumu, šiandien kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją", - teigia A. Širinskienė ir pabrėžia, kad konservatorių prašytas paviešinti įrašas ne tik atskleidžia konservatoriaus K. Starkevičiaus interesų konfliktą, bet ir kelia klausimą, ar K. Starkevičiaus darbas ūkininko ūkyje yra suderinamas su Seimo nario pareigomis ir Konstitucijos 60 straipsnio nuostatomis.
 
Daugiau informacijos:
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė
Agnė Širinskienė
Tel. (8 5) 239 6683
El. p. agne.sirinskiene@lrs.lt
 
 
Bendrinti