Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-14 10:03:45

L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
     Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

    
2018-02-14

Pranešimas spaudai

L. Linkevičius Stokholme aptarė regiono saugumui aktualius klausimus

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 13 dieną Stokholme susitiko su Švedijos Karalystės užsienio reikalų ministre Margot Wallstr￶m ir aptarė dvišalius bei su regiono saugumu susijusius klausimus.

„Dabartinių regiono geopolitinių iššūkių akivaizdoje turime ir toliau stiprinti tiek dvišalį, tiek regioninį bendradarbiavimą, ypač ieškodami veiksmingų sprendimų regioninio saugumo ir Rytų partnerystės klausimais. Šiose srityse svarbu stiprinti solidarumą ir tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą", - sakė ministras L. Linkevičius.   

Ministras pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, mūsų šalis sieja artimi ir dinamiški santykiai. Švedija yra viena artimiausių Lietuvos sąjungininkių remiant Ukrainą Europos integracijos kelyje. Užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Švedijai už Europos humanitarinio universiteto Vilniuje donorų veiklos koordinavimo lyderystę.

Švedija yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje, o Lietuva vis daugiau investuoja Švedijoje bei yra suinteresuota tolesne investicinių projektų plėtra finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų bei kitose srityse. Taip pat auga dvišalė prekyba - Švedija yra penkta didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, perspektyvus ir tolesnis ekonominio bendradarbiavimo potencialas.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti