Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-02-26 14:00:36

Šimtas Kėdainių sportininkų kiokušin karatė smūgių, skirtų Lietuvai

Vasario 22-osios vidurdienį šalia Kėdainių rajono savivaldybės pastato vyko kiokušin karatė klubo „Stoikas“ akcija „100 smūgių už kiai“. Jaunuosius sportininkus sveikino mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Apie trisdešimt baltais kimono vilkinčių kiokušin karatė klubo „Stoikas“ įvairaus amžiaus sportininkų tai įsijungė į respublikinę akciją, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Mero pavaduotoja O. Urbonienė džiaugėsi jaunųjų sportininkų ištverme ir gražia idėja.

„Jaunieji sportininkai iš tikrųjų verti pagarbos, nes jų akcija pritraukė būrį žiūrovų, kuriems ši graži Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta akcija pakėlė nuotaiką ir nuskaidrino dieną“, – sakė O. Urbonienė.

Prie savivaldybės pastato klubo „Stoikas“ nariai šūkiu „kiai“, simbolizuojančiu ir pergalę, ir skausmą, ir nusivylimą, atliko šimtą „seiken tsuki“ – vadinamųjų smūgių į pilvą.

Šio klubo treneris Vaidas Rudelis didžiavosi savo mokiniais, kurie spaudžiant 12 laipsnių šalčiui, parodė savo ištvermę ir drąsą. Noriai sutiko dalyvauti akcijoje.

„Šiais metais Lietuva mini šimto metų valstybės atkūrimo jubiliejų. Todėl Lietuvos kiokušin karatė federacija visoje Lietuvoje organizavo akciją „100 smūgių už kiai“. Prie jos prisijungė  57 Lietuvoje veikiantys klubai, taip pat kėdainiečiai“, – pažymėjo V. Rudelis.

Vaikai patikino, kad visiškai buvo nesunku šaltyje atlikti specialius judesius. Jiems buvo garbė taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Lietuvai švenčiant vastybės atkūrimo šimtmetį Lietuvos kiokušin karatė federacija kvietė visą šios sporto šakos benduromenę, vienijančią per 5 000 narių, originaliu būdu pažymėti šią datą. Tad vasario 22 dieną 12 val. centrinėse savo miestų vietose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga šimtą kartų atlikti „kiai“.

Tokios akcijos vyko Kėdainiuose, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Naujojoje Akmenėje, Jurbarke, Jonavoje, Jonava, Tauragėje, Kuršėnai ir kt.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 
Bendrinti