Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-08 13:44:36

Ministras R. Masiulis: sumažintos rinkliavos Klaipėdos jūrų uoste skatins laivybos plėtrą

Susisiekimo ministerijos iniciatyva Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste bus sudarytos naujos palankesnės rinkliavų taikymo laivybos linijoms sąlygos. Pagal naują tvarką uosto rinkliavos sumažės krovininiams ir keleiviniams keltams, kurie į uostą įplauks ne mažiau kaip vieną kartą per savaitę. Iki šiol tokia tvarka galiojo krovininiams ir keleiviniams keltams, į Klaipėdą užsukantiems du kartus per savaitę.

 

Susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, tai turės teigiamos įtakos tiek laivybos linijas uoste administruojančių bendrovių, tiek ir Uosto direkcijos veiklai – leis pritraukti didesnius krovinių ir keleivių srautus, didinti pajamas.

 

„Tikimės, kad nauja tvarka pagerins konkurencines sąlygas bei padės pritraukti naujas krovininių ir keleivinių keltų laivybos linijas į Klaipėdos uostą, bus efektyviau naudojamasi pažangia uosto infrastruktūra“, – sako ministras R. Masiulis.


Siūlymas mažinti įplaukimų į uostą skaičių nuo 2 iki 1 karto per savaitę turėtų būti ypač patrauklus naujoms keleivinių ir krovininių keltų laivybos linijoms, kurios tam tikrą laiką dirba nuostolingai, siekdamos suformuoti pakankamus krovinių srautus.


Pavyzdžiui, ro-ro tipo laivui, įplaukiančiam į uostą 1 kartą per savaitę ir nuo 1 iki 8 kartų per metus, mokėtinų rinkliavų suma šiuo metu siekia 8,58 tūkst. Eur. Priėmus keitimus, rinkliava šiam laivui sudarytų 2,77 tūkst. Eur. Atitinkamai ro-pax tipo laivui mokėtinų rinkliavų suma sumažėtų nuo 5,89 tūkst. Eur iki 3,87 tūkst. Eur.


Nuostolio dėl to Uosto direkcija nepatirs, nes šiuo metu Klaipėdos uoste veikiančiomis 3 ro-ro ir ro-pax linijomis laivai į uostą įplaukia 2 ir daugiau kartų per savaitę. Į uostą atplaukus naujiems laivams, bus gautos papildomos pajamos iš uosto rinkliavų, o atsiradus papildomam krovinių srautui, sumažės nuolatinės Uosto direkcijos sąnaudos, tenkančios 1 krovinio tonai.


Preliminariais skaičiavimais, Uosto direkcija gaus 156 tūkst. Eur papildomų pajamų per metus. Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyrius

 
Bendrinti