Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-08 14:28:07

Seime moksleiviai susitiko su Nepriklausomybės Akto signatarais2018 m. kovo 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seime moksleiviai susitiko su Nepriklausomybės Akto signatarais
 
Šiandien, kovo 8 d., Nepriklausomybės Akto signatarai susitiko su vyresnių klasių mokiniais istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, kurioje buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė.
Renginyje dalyvavo daugiau kaip 400 moksleivių iš įvairių šalies mokyklų - Kauno, Grigiškių, Trakų, Tauragės, Panevėžio, Rietavo, Vilniaus, Švenčionių, Šiaulių, Šalčininkų ir kt.
Susitikimui pirmininkavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo kancleris Stasys Kašauskas.
Renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Parlamento vadovas pabrėžė, kad čia šių metų vasario 15 d. buvo pasirašyta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio deklaracija, kurioje linkima po 100 metų vasario 16-ąją susirinkusiems šioje salėje didžiuotis tuo, kad išsaugojo valstybę, nepriklausomybę ir demokratiją. Kalbėdamas apie kartų skirtumą amžių sandūroje, Seimo Pirmininkas moksleiviams palinkėjo būti ambicingiems, išsaugoti tai, kas jau sukurta praeities kartų, ir kurti tokią Lietuvą, kurioje būtų gera gyventi.
Apie Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, teisinės, gynybos ir aplinkos apsaugos sistemų kūrimą, ūkio reformą, Lietuvos valstybės Konstitucijos parengimą ir priėmimą jaunajai kartai papasakojo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Česlovas Vytautas Stankevičius, Mečys Laurinkus, Jonas Prapiestis, Saulius Pečeliūnas, Birutė Valionytė, Gediminas Vagnorius, Liudvikas Sabutis, Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas Nikolajus Medvedevas.
 Susitikimą organizavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas.

Parengė
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro patarėja Rūta Mensonaitė
Tel. (8 5) 239 6875, el. p. ruta.mensonaite@lrs.lt

 
 
Bendrinti