Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-09 08:31:46

Maestro V. Noreikos mokinys garsina Lietuvos kompozitorių muziką

Pranešimas žiniasklaidai

2018 m. kovo 9 d.

 

Vasarį prasidėję koncertų ciklas „Lietuvos 100-mečio keliais per Lietuvos bažnyčias" kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, baigsis Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje. Tai bus šeštasis ir paskutinis šio turo per šalies maldos namus koncertas.

 

Šventinę programą ruošia ir koncerte dainuos Nacionalinės premijos laureatė, operos solistė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros vedėja, profesorė Asta Krikščiūnaitė su savo studentais ir vyrų vokalinis ansamblis „Žalvarnis", į kurį yra susibūrę dainininkai Eimantas Bešėnas, Rafaelis Štarolis, Žygimantas Jasiūnas. Dainininkams akomponuos pianistė Svaja Skučienė.

 

„Dainuosime visiems puikiai žinomus lietuvių kompozitorių kūrinius ir prisiminsime ką tik Anapilin iškeliavusį Maestro profesorių Virgilijų Noreiką. Man teko garbė pas jį mokytis kamerinio dainavimo subtilybių", - apie artėjantį šventinį renginį pasakoja Lietuvos šimtmečiui skirto turo per šalies bažnyčias iniciatorius ir organizatorius jaunasis operos talentas Eimantas Bešėnas.

 

Solistas prisipažįsta esantis Lietuvos patriotas, tad norėjo bent maža dalimi prisidėti prie Lietuvos 100-mečio paminėjimo ir kadangi pats yra operos solistas, tad geriausiai prisidėti gali dovanodamas muziką. „Svarbiausias dalykas buvo noras į mūsų bažnyčias atvežti nuostabią šimtmečius kurtą lietuvių kompozitorių muziką, puikius atlikėjus, operos solistus. Norėjosi, kad renginiai būtų visiems prieinami, nemokami, todėl ir kilo mintis koncertus organizuoti bažnyčiose. Be to, į Dievo namus ateiname ieškodami sielos ramybės, atjautos, o po Šv. Mišių vykstantys koncertai labai gražiai apvainikuoja mūsų ramybės paieškas - žmonės išeina pakylėti ir atrodo, kad rūpesčių neliko", - apie idėją keliauti su muzika per šalies bažnyčias pasakojo E. Bešėnas.

 

Operos solistas įsitikinęs, kad šiandien Lietuvos kompozitoriai visiškai užmiršti, todėl norėjosi, kad šiuose koncertuose skambėtų išimtinai tik jų muzika. Viename koncertų dainavo ir Nacionalinės premijos laureatė, profesorė Irena Milkevičiūtė. „Profesorė yra didžiausia Lietuvos operos žvaigždė ir be jos negaliu įsivaizduoti jokio kito atlikėjo atliekančio B. Dvariono „Žvaigždutė" bei lietuvių liaudies dainą „Tykiai, tykiai Nemunėlis teka", - sako koncertų ciklo iniciatorius ir priduria, kad Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje Lietuvos operos primadona pirmą kartą atliko specialiai jai sukurtą Lauryno Vakario Lopo kūrinį „Iš tavo rankos".

 

Net keturi iš šešių Lietuvos šimtmečio koncertų suplanuoti Dubingiuose, naujoje Šv. Jurgio bažnyčioje. Pasak E. Bešėno, tai vieta, į kurią visada norisi grįžti. „Dar vasarą čia klausiausi sakralinės muzikos koncertų ir tada mane užbūrė ši šventovė, tai labai jauki vieta, primena namus, kur viskas atrodo sava. Jau tada kilo mintys čia sugrįžti ne tik kaip klausytojui, bet ir kaip solistui. „Gavau pasiūlymą iš šios bažnyčios mecenatų Aurelijos ir Aurelijaus Rusteikų surengti čia kalėdinį koncertą. Buvau labai pamalonintas ir kaip mat sutikau. Po šio koncerto norėjosi grįžti į Dubingius  su įvairesne programa. Ir grįžome su šalies šimtmečiui skirtais koncertais. Net neabejoju, kad kovo 11-osios koncertas bus toks pat jaudinantis ir įsimintinas, koks buvo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną", - apie būsimą koncertą kalba operos solistas.

 

Renginio globėja A. Rusteikienė džiaugiasi, kad Šv. Kalėdų koncertu prasidėjęs bendradarbiavimas su jaunuoju operos talentu E. Bešėnu tęsiasi iki šiol. „Viliuosi, kad Eimantas su draugais ir kolegomis padovanos dar ne vieną lietuviškos muzikos šventę Dubingiams", - sako A. Rusteikienė.

 

Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia praėjusio amžiaus VI dešimtmetyje net du kartus sudegė iki pamatų. 1954 m. supleškėjo parapijai nuo XVII a. antros pusės tarnavusi medinė bažnyčia, o po ketverių metų ir senoji medinė kapinių koplyčia, kurioje po pirmojo gaisro buvo įrengti maldos namai.

 

Naujos šiuolaikinės bažnyčios (architektas Kęstutis Pempė) statybą inicijavo verslininkų Aurelijos ir Aurelijaus Rusteikų įkurtas fondas, kuris šiuo metu rūpinasi maldos namų liturginio interjero įrengimu, įvairiomis istorinio Dubingių miestelio atgaivinimo iniciatyvomis.

 
 
Bendrinti