Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-09 09:18:37

Lietuvos apeliacinis teismas

2018-03-09

Lietuvos apeliacinis teismas: buvusi prokurorė N. Bareikienė, J. Špicas ir L. Erenburgas teisėtai, pagrįstai ir teisingai pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl prekybos poveikiu buvo nuteisti buvusi prokurorė Nijolė Bareikienė, Jankelis Špicas ir Leonidas Erenburgas (Leonid Erenburg).

Kauno apygardos teismas 2017 m. birželio 16 d. nuosprendžiu Nijolę Bareikienę pripažino kalta dėl prekybos poveikiu ir skyrė jai galutinę subendrintą bausmę - laisvės atėmimą ketveriems metams, laisvės atėmimo bausmę atidedant trejiems metams. Moteriai taip pat trejiems metams atimta teisė verstis teisine veikla, iš jos nuspręsta išieškoti turto už 3,6 tūkst. eurų - tai atitinka kaip kyšį gautą sumą.

Teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais ir J. Špicą bei L Erenburgą. L. Erenburgui paskirta subendrinta bausmė - laisvės atėmimas dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams, taip pat abiem vyrams priteistos po 500 MGL (18 754,68) Eur dydžio baudos, kurias jie įpareigoti sumokėti per 6 (šešis) mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Iš nuteistojo L. Erenburgo dar priteista daugiau kaip 600 Eur valstybei dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo.

Šį nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui skundė prokuroras, sutikdamas su nuteistajai Nijolei Bareikienei paskirta bausmės rūšimi - laisvės atėmimu, bet manydamas, kad apygardos teismas be pagrindo atidėjo paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą. Taip pat nuosprendį skundė ir nuteistieji J. Špicas bei L. Erenburgas. J. Špicas prašė, kad jis būtų išteisintas, nes nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, o L. Erenburgas prašė teismo jam iškeltą baudžiamąją bylą nutraukti, nes nėra nusikaltimo sudėties.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad Kauno apygardos teismas minėtus asmenis - N. Bareikienę, J. Špicą ir L. Erenburgą - teisėtai, pagrįstai ir teisingai pripažino kaltais padarius nusikalstamas veikas, t. y. dėl prekybos poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 1 dalis). Taip pat teisėjų kolegija padarė išvadą, kad Kauno apygardos teismas pagrįstai atidėjo bausmės vykdymą N. Bareikienei.

Pasak teisėjų kolegijos, pirmosios instancijos teismas vertino ir nuteistosios Nijolės Bareikienės asmenybę (atsižvelgė į tai, kad ji turi šeimą (gyvena partnerystėje), jos socialiniai ryšiai tvirti, anksčiau neteista, ji naujų nusikaltimų nepadarė), ir į jos sveikatos būklę bei faktinį sutuoktinio neįgalumą (jis netekęs 85 proc. darbingumo ir jam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis).

Taigi, Lietuvos apeliacinis teismas 2018 m. kovo 9 d. nutartimi prokuroro ir nuteistųjų J. Špico ir L. Erenburgo skundus atmetė.

Atsižvelgdamas į L. Erenburgo draudžiamąsias pajamas, Lietuvos apeliacinis teismas nustatė 24 (dvidešimt keturių) mėnesių paskirtos 500 MGL (18 754,68 Eur) dydžio baudos sumokėjimo terminą. Kitos Kauno apygardos teismo 2017 m. birželio 16 d. nuosprendžio dalies teismas nekeitė, konstatuodamas, kad ji teisėta ir pagrįsta.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį

Vilma Budėnienė, Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai
Mob. 8 688 54040, el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt  
www.apeliacinis.lt
 
 
Bendrinti