Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-09 18:19:45

Kovo 11-ajai – speciali LRT programa

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2018 03 09

 

 

Kovo 11-ajai, Nepriklausomybės atkūrimo dienai, LRT parengė specialią programą, kurioje – net trys premjeros: dokumentinis filmas apie Vytautą Landsbergį bei dokumentinės apybraižos „Misija Sibiras‘17” ir „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą”. Vakare – tiesioginė transliacija iš Kauno „Žalgirio“ arenos, kurioje vyks „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalas. Jame paaiškės, kas veš Lietuvos trispalvę į didžiausią pasaulyje dainų konkursą, šiemet vyksiantį Lisabonoje.

 

Kovo 11-ąją LRT TELEVIZIJA kviečia žiūrėti:

 

10:00 Transliacija iš LR Seimo. Iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (ir per LRT RADIJĄ)

 

12:00 Kovo 11-oji  – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.). (ir per LRT RADIJĄ)

 

13:00 Šv. Mišios, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros. (ir per LRT KLASIKĄ)

 

15:30 Lūžis prie Baltijos. Psichologinis karas. Dokumentinis filmas apie Vytautą Landsbergį. Aut. G. Ručytė, A. Marcinkevičiūtė. 2017 m.

 

16:30 Premjera. Misija Sibiras'17: iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį. Dokumentinis filmas. Rež. Emilė Jasulevičiūtė.

„Misija Sibiras’17. Iš mokyklos suolo į ekspedicijos traukinį“ – tai filmas apie „Misija Sibiras‘17“ dabartinio Lietuvos jaunimo patirtis Irkutsko srityje, Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose. Apie 9 į Sibiro dangų iškilusius kryžius, daugiau nei 100 pėsčiomis nukeliautų kilometrų, 9 sutvarkytas kapines ir lietuvius, tebegyvenančius Sibire.

„Misija Sibiras“ – tai jau tryliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos jaunų žmonių ekspedicijos į Sibirą. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapinės, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiame pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Per 12 projekto gyvavimo metų savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 12 000 jaunų žmonių, suorganizuota 16 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

18:30 Premjera. Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą. Dokumentinis vaidybinis filmas.

 

21:00 „Eurovizija 2018“. Nacionalinė atranka. Finalas. Ved. Ugnė Skonsmanaitė ir Mantas Stonkus. Tiesioginė transliacija iš Kauno Žalgirio arenos.

 

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=aYsdrz7fQ14&feature=youtu.be

 

http://www.lrt.lt/media/signature.jpg

Virginija Bunevičiūtė

Atstovė ryšiams su visuomene

S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
 
Bendrinti