Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-09 18:49:52

Stalo teatre – pasakų ir legendų mėnuo

 

 

 

Pirmąjį pavasario mėnesį Stalo teatras ragina neužmiršti pasakų stebuklų ir kviečia išgirsti bei pamatyti keletą jų.

 

Ar pamenate švedų rašytojos Selmos Lagerliof pasaką „Legenda apie Kalėdų rožę“? Plėšikų šeima šventai saugo paslaptį apie stebuklingą sodą, kuris jų miške sužaliuoja Kalėdų išvakarėse. Plėšiko žmona, netyčia atklydusi į miesto vienuolyną, apie jį užsimena senam abatui, o šis užsinori pamatyti sodą savomis akimis.

   Kol aktorius Artūras Varnas spektaklyje „Stebuklingas sodas“ savo žodžiu įkūnija daugybę veikėjų, istorija atgyja ir ant baltų palapinės sienų. Čia pasakojimas vaizduojamas panaudojant Giotto di Bondone ir jo amžininkų freskose atrastų personažų, miesto mūrų ir sodų paveikslus. O stebuklingas sodas „užauga“ ir apsupa žiūrovus iš visų pusių, pasitelkus veiksmo tapybą su ypatingais „pittura di  Saule colore trasparente“ dažais.

 

Baltoje palapinėje telpa vos trys dešimtys žiūrovų. Mažieji klausosi pasakojimo sėdėdami ant mažų kilimėlių, o juos lydintiems vyresniems pasiūlomos kėdės. Išgirsti legendą apie stebuklingąjį sodą galima kovo 18 d. 12 ir 15 val. Menų spaustuvėje, Vilniuje.

Spektaklis skiriamas šeimoms ir vaikams nuo 5-ių metų.

 

 

    O kitą savaitgalį  – kovo 25 d. 15 val. – Stalo teatro trupė pakvies į naujausią spektaklį, pagal senovės žydų sakmes ir legendas -  „Saliamono turtai“.

 

               „Saliamono turtai“ jungia tris „Saliamono žiedo“ knygoje esančias pasakas: „Kiaušinį ir pupas“, „Medaus ąsotį“ ir „Tris paplotėlius“. Kiekvienoje šių istorijų veikia išmintingasis karalius Saliamonas, pas kurį susikrimtę veikėjai keliauja tuomet, kai patys nesugeba surasti sprendimo. Šį Saliamono vaidmenį spektaklyje galės atlikti patys žiūrovai. Mat kaip tik publikai teks garbė nuspręsti, kurioje pusėje yra tikroji tiesa. O pagrindinė šio kūrinio mintis labai paradoksali: norėdamas tapti turtingu, išdalink viską kitiems. Juk tikrasis turtas yra ne kas kita, kaip išmintis, kuria gali didžiuotis karalius Saliamonas.

   „Stalo teatras“ neišduoda savo idėjų ir spektaklio veikėjus kuria iš įvairiausiu objektų. Išvysite ne tik skirtingų formų ir spalvų ąsočius, bet ir iš sąvartynų „išgelbėtas“ ir į sceną patekusias surūdijusias ir suskilusiais puodynes, kurios įkūnys ir keliautojus ir kaimynes ir turtingus pirklius. Be to- pirmą kartą spektaklyje visus veiksmus ir objektus apjungia kinetinis smėlis, kuris ir bus tas visų trokštamas turtas. Jam teks pabūti daug kuo: tiek jūra, tiek laiku, tiek pyragais ar dykuma... Mat šio teatro principas nekinta – viena priemonė turi atlikti daug funkcijų. Taip pat spektaklyje išgirsite gyvai kompozitorės Snieguolė Dikčiūtės atliekamą muziką unikaliu- dailininko Pauliaus Juodišiaus sukurtu styginiu instrumentu .

Spektaklyje vaidina Artūras Varnas ir Kristina Mauruševičiūtė

Spektaklių sukūrimą parėmė Lietuvos Kultūros taryba.

Spektaklis skiriamas šeimoms ir vaikams nuo 5-ių metų.

 

Stalo teatro informacija

 

 
 
Bendrinti