Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 09:23:06

Seimo nario N. Puteikio pranešimas

 

2018 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nario N. Puteikio pranešimas: „Prašoma ištirti, ar 2,5 mln. litų paskola, verslininko D. Nedzinsko suteikta advokatui V. Markevičiui „Leo LT“ kūrimo metu, nebuvo apsimestinis sandoris siekiant paveikti politinius procesus“

 

Seimo narys Naglis Puteikis prašo ištirti, ar 2,5 mln. litų dydžio neatlygintina paskola, kurią verslininkas Darius Nedzinskas suteikė advokatui Vytautui Markevičiui, nebuvo apsimestinis sandoris, kuriuo siekta paveikti politinius procesus, kad būtų priimti privatiems asmenims naudingi sprendimai dėl amžiaus afera vadinto bendrovės „Leo LT“ steigimo.

N. Puteikio prašyme, adresuotame Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, nurodoma, kad Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant civilinę bylą paaiškėjo, kad D. Nedzinskas 2007 m. gruodžio 17 d. be palūkanų (neatlygintinai) suteikė 2 500 000 (dviejų milijonų penkių šimtų tūkstančių) litų paskolą V. Markevičiui.

Seimo nario žiniomis, nurodytą paskolą suteikęs D. Nedzinskas yra buvęs „Vilniaus prekybos“ akcininkas, „Leo LT“ kūrimo metu vadovavęs privačiai įmonei „NDX energija“ ir aktyviai prisidėjęs prie to, kad būtų priimti valstybei žalingi sprendimai, o paskolą gavęs V. Markevičius – advokatas, vienas iš advokatų profesinės bendrijos „Markevičius, Gerasičkinas ir partneriai“ partnerių, nuo 2006 m. liepos mėnesio, kaip skelbta, buvęs tuomečio Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo neatlygintinu patarėju teisėsaugos klausimais.

Atkreiptinas dėmesys, kad „Leo LT“ projektas buvo pristatytas Seimui ir visuomenei 2007 m. gruodžio 19 d., t. y. praėjus dviem dienoms po to, kai D. Nedzinskas neatlygintinai paskolino V. Markevičiui 2,5 milijono litų.

Atsižvelgdamas į nurodytas aplinkybes, Seimo narys N. Puteikis prašo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos ištirti, ar 2007 m. gruodžio 17 d. paskolos sutartis, kuria D. Nedzinskas paskolino V. Markevičiui 2,5 milijonus litų, nėra apsimestinis sandoris, o šiai prielaidai pasitvirtinus priimti būtinus sprendimus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas paprašytas įvertinti, ar paskolos sutarties sudarymo aplinkybės nesuteikia pagrindo pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtos „Leo LT“ įsteigimu suinteresuotos verslo grupės įtakos politikams, ir padaryti atitinkamus sprendimus.

 

Nuasmenintą 2018 m. vasario 21 d. D. Nedzinsko atsiliepimo Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje civilinėje byloje kopiją rasite čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Naglis Puteikis

Tel. (8 5)  239 6616

El. p. Naglis.Puteikis@lrs.lt

 

 
 
Bendrinti