Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 11:36:24

Kitus mokė kaip tvarkyti buhalteriją, bet dėl apgaulingo jos tvarkymo į teisėsaugos akiratį pakliuvo patys

Kitus mokė kaip tvarkyti buhalteriją, bet dėl apgaulingo jos tvarkymo į teisėsaugos akiratį pakliuvo patys
2018-03-13 11:19 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Pužauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje apgaulingu apskaitos tvarkymu ir kitomis nusikalstamomis veikomis kaltinamos įmonės pagrindinė veikla yra padėti kitoms įmonėms tvarkyti jų buhalterinę apskaitą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad vienos įmonės, kuri užsiima apskaitos, buhalterijos ir audito veikla bei konsultacijomis mokesčių klausimais, direktorius, galimai, apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą savo įmonės buhalterinę apskaitą. Dėl to negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Įtariama, kad direktorius, veikdamas per buhalterę, kuri taip pat yra jo žmona ir įmonės akcininkė, pateikė jai duomenis bei dokumentus apie faktiškai neįvykusias ūkines operacijas. Buhalterė nesupratusi, jog vykdoma, galimai, nusikalstama veika, įvairių įmonių vardu išrašytus kuro pirkimo kvitus pagrindė sunaudoto kuro nurašymo aktais. Nuo 2015 m. sausio iki 2016 m. pabaigos, tokiu nusikalstamos veikos mechanizmu buvo pagrįsta 25 tūkstančius 240 eurų siekianti suma kuro įsigijimui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, apskaitos registre ši suma buvo užregistruota kaip kuro sąnaudų padidėjimas ir taip buvo padidintas įmonės įsiskolinimas atskaitingam asmeniui - buhalterei.

Įmonės direktorius taip pat kaltinamas tuo, kad darbuotojams buvo mokami pinigai už faktiškai neįvykusias komandiruotes. Per dvejus metus už tokias komandiruotes išmokėti 935 eurai. Ikiteisminį tyrimą atlikusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų duomenimis, taip buvo elgiamasi siekiant mokėti mažiau mokesčių, mat apskaičiuotas atlyginimas apmokamas didesniais mokesčiais.

Baudžiamojon atsakomybėn direktorius patrauktas ir dėl to, kad siekdamas išvengti mokesčių, įrašė į deklaracijas ir nustatyta tvarka patvirtintas ataskaitas žinomai neteisingus duomenis apie įmonės pajamas, pelną, jų panaudojimą ir pateikė juos valstybės įgaliotai institucijai. Iš viso per dvejus metus direktorius kaltinamas nepriskaičiavęs, nedeklaravęs ir nesumokėjęs į Valstybės biudžetą ir į Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą iš viso daugiau nei 6 tūkstančius eurų mokesčių ir įmokų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma, prokurorei vadovavusiai šiam ikiteisminiam tyrimui taip pat leido kaltinimus dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, pareikšti ir juridiniam asmeniui, įmonei, kurios pagrindinė veikla - apskaitos, buhalterijos ir audito veikla bei konsultacijos mokesčių klausimais.

Byla kovo 9 d. perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė (Klaipėda)
 
 
Bendrinti