Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 12:00:30

Tolimesnis parodos „Einantis laikas" atidarymų žemėlapis:

PARODA „EINANTIS LAIKAS"
 ATKURTAI LIETUVAI 100 * 100 LIETUVOS MENININKŲ * 100 LAIKRODŽIŲ
PARKO GALERIJA, M. Valančiaus g. 6, Kaunas
Atidarymas 2018m. kovo mėn. 16d. 17:30
Paroda vyks iki 2018 03 30

Tolimesnis parodos „Einantis laikas" atidarymų žemėlapis: 2018 05 01 Trakų Vokės Dvare, 2018 06 15 Kultūros naktis galerijoje RA Vilniuje, 2018 06 30 Molėtų miesto šventėje, Molėtuose, 2018 08 20 Frankfurte prie Maino, Galerie Parisa Kind
 „Einantis laikas" - tai paroda, skirta Nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Dar 2017 metais šimtui įvairioms kartoms ir požiūriams į meną atstovaujantiems menininkams buvo įteikta po laikrodžio mechanizmą su vienodo dydžio (30 cm skersmens) ciferblatu, ant kurio pasiūlyta laisvai interpretuoti šimtmečio, nepriklausomybės temas, atskleisti savo individualų stilių, sukurti laikrodį Lietuvai. Kita vertus, žinant, kad bet koks proginis užsakymas bei atlikimas įpareigoja ir sukausto menininką, kiekvienam iš jų buvo suteikta visiška veiksmų laisvė, tikintis, kad per tematiką ir formą (kuri irgi veikia kaip tam tikras reglamentuotas kanonas) žinomi kūrėjai pirmiausia atskleis save pačius. Nes kūrybinė laisvė lemia ir skatina visas kitas, tarp jų net visuomenių ir valstybių nepriklausomybes.
Meniškai apipavidalintas laikrodžio ciferblatas ar korpusas nėra naujovė Lietuvos dailėje. Dar praeitame šimtmetyje šiuos prietaisus kaip paveikslinius paviršius yra naudoję tokie meistrai kaip Algirdas ir Klaudijus Petruliai, Jūratė Mykolaitytė, Raimundas Sližys ar Mindaugas Skudutis. Toks nedidelis formatas yra mėgstamas platesnės, parodas lankančios visuomenės. Šiame projekte labiau koncentruotasi (turint įvairių „ideologijų", netgi skirtingų medijų menininkų skalę ir pačią įpareigojančią temą) į simbolinę laikrodžio, kaip laiką skaičiuojančio mechanizmo teikiama prasmė. Per šį šimtmetį Lietuvos dailės istorijoje vyko neįtikėtinų permainų, stilių kaitų. Kviesdami kuo įvairesnius autorius, bandome tai atskleisti. Vienas Nepriklausomos Lietuvos šimtmetis jau baigiasi, specialiai šiai parodai sukurti laikrodžiai nenumaldomai skaičiuoja antrąjį.
 
 
Bendrinti