Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 13:22:53

R. Juknevičienė: „Mes balsuojame ne tik dėl M. Basčio mandato,

Pranešimas spaudai
2018 m. kovo 13 d.

R. Juknevičienė: „Mes balsuojame ne tik dėl M. Basčio mandato, bet ir dėl to, kiek esame pajėgūs prisidėti prie atgrasymo, užkardant hibridines grėsmes mūsų kraštui"

Šiandien svarstant klausimą dėl Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu kalbėjusi Rasa Juknevičienė pabrėžė, kad šis balsavimas parodys, ar Lietuva sugeba apsiginti nuo išorės daromų įtakų, ar mes esame pajėgūs pasakyti, kad netoleruosime, jog „Rosatom" atstovai būtų vedžiojami po Lietuvos Respublikos Seimą lyg po savo kiemą.
„Sunkiai įsivaizduoju pasekmes, jei Seimas paneigtų ne tik savo kolegų iš Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, bet ir ilgametį Valstybės saugumo departamento darbą, siekiant užkardyti agresyvų Kremliaus ardomąjį darbą. Mes balsuojame ne tik dėl M. Basčio mandato, bet ir dėl to, kiek esame pajėgūs prisidėti prie atgrasymo, užkardant hibridines grėsmes mūsų kraštui".
Pasak parlamentarės, tai daryti įpareigoja jau šio Seimo priimta Nacionalinio saugumo strategija ir šios Vyriausybės patvirtinta programa: „daug dėmesio skirsime pasirengimui atsakyti į hibridines grėsmes. Sieksime, kad (...) visuomenė sugebėtų efektyviai reaguoti į (...) pasikėsinimus į Lietuvos suverenitetą, vidaus politiką, mūsų piliečių laisves ir teises".
„Jei paneigsime savo pačių patvirtintus tikslus, būsime pralaimėję. Tai būtų labai bloga žinia", - sakė R. Juknevičienė, tokiais savo žodžiais kviesdama palaikyti apkaltą M. Basčiui.
Visa TS frakcija balsuos už tai, kad priesaiką sulaužęs Seimo narys Mindaugas Bastys netektų mandato ir kad Lietuvos Seimas duotų aiškų atsakymą - Kremliaus interesai čia nebus atstovaujami.
Priminsime, kad Konstitucinis Teismas pareiškė, jog Seimo narys Mindaugas Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel. (8 5) 2396506
tsfrakcija@lrs.lt


 
 
Bendrinti