Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 13:23:23

Seimas svarstys siūlymą sudaryti Sveikos gyvensenos komisiją


2018 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymą sudaryti Sveikos gyvensenos komisiją

Seimas, atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos pabrėžiamą sveikos gyvensenos reikšmę žmogaus ir visuomenės sveikatai, nutarė svarstyti siūlymą sudaryti Seimo Sveikos gyvensenos komisiją.
„Komisijos sudarymas, galbūt ir bus kryptis, kad požiūris į sveiką gyvenseną, pačios idėjos ir tų šviesių tikslų, kurių ir siekia iniciatoriai, propagavimas, manau, pasiteisins", - pristatydama projektą sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.
Projektu siūloma įgalioti komisiją sudaryti palankias sąlygas įgyvendinti sveikos gyvensenos veiksmingą, tarpdisciplininę ir integruotą politiką, pagal kompetenciją derinti ir  kontroliuoti atsakingų už sveikos gyvensenos įgyvendinimą institucijų veiklą, užtikrinant jų bendradarbiavimą, vykdyti parlamentinę kontrolę.
Taip pat numatoma įgalioti komisiją užtikrinti koordinuotus ir kryptingus teisėkūros veiksmus valstybės sveikos gyvensenos (sveikos ir subalansuotos mitybos, sveikatinamojo fizinio aktyvumo ir grūdinimosi, racionalios darbo ir poilsio kaitos, psichoemocinio stabilumo, asmens higienos ir kūno priežiūros, žalingų įpročių prevencijos, sveikos ir saugios aplinkos) politikos srityje, atsižvelgiant į darnios visuomenės vystymosi ir „sveikata visose politikose" principus, valstybės interesus.
Už nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Sveikos gyvensenos komisijos sudarymo" projektą Nr. XIIIP-1761  po pateikimo balsavo 48, prieš buvo 19, susilaikė 23 Seimo nariai.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti