Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 14:25:26

Meras S. Grinkevičius: „Kovo 11-oji sutelkia mus prisiminti ir suvokti tautos bei valstybės istoriją“

Kovo 11-ąją Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Tarybos nariai, savivaldybės administracijos atstovai ir įstaigų vadovai kartu su krašto visuomene aktyviai dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiuose ir kvietė kitus prisijungti.

Rajono vadovas S. Grinkevičius patikino, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – ypač svarbi Tautai šventė.

„Kovo 11-oji ypač reikšminga mums visiems data, išryškinanti tautos ir valstybės istoriją. Jau beveik tris dešimtmečius galime sakyti, kad esame laisvi ir nepriklausomi. Tikiu, kad mūsų krašto žmonės išsaugos viltį, tikėjimą savo jėgomis ir sieks reikšmingų laimėjimų, svarbių ne tik sau, bet ir kitiems“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Paminklo Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui įamžinti atidengimas

Kovo 11-osios minėjimas prasidėjo prie Kėdainių rajono savivaldybės pastato nuo paminklo Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui įamžinti atidengimo. Ceremonijoje dalyvavo meras S. Grinkevičius, mero pavaduotoja O. Urbonienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas, paminklo mecenatas Kazimieras Preikša ir skulptorius Valentinas Šimonėlis.

„Šis paminklas – jau antrasis, atidengtas šiais metais. Esu labai dėkingas Kazimierui Preikšai už šią nuostabią dovaną mūsų miestui“, – atidengimo ceremonijos metu kalbėjo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Skulptūros pagrindinę dalį – akmeninį Vytį – Kėdainių rajono savivaldybei padovanojo buvęs kėdainietis gydytojas odontologas K. Preikša.

Akmenį su iškaltu Vyčiu Kėdainių rajono savivaldybė gavo dovanų.

Vyčio autorius – skulptorius Valentinas Šimonėlis, rėmus sutiko padaryti ir padovanoti UAB „Laumetris“. Planuojama, kad paminklas tamsiuoju paros metu bus specialiai apšviestas, jį puoš aplinkui pasodintos gėlės.

Paminklą palaimino Kėdainių dekanato dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas Norbertas Martinkus.

Šv. Mišių auka

Po iškilmingo paminklo atidengimo rajono vadovai susirinko į Šv. Juozapo bažnyčią, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už mūsų nepriklausomą valstybę ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Jas aukojo Kėdainių dekanato dekanas, Šv. Juozapo parapijos klebonas N. Martinkus.

Po to meras S. Grinkevičius kartu su kitais rajono savivaldybės vadovais padėjo gėles ir uždegė žvakeles ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Povilo Aksomaičio kapo Kėdainių miesto Kauno gatvės kapinėse.

 

 

 

 

Iškilmingas Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdis

Popiet Kėdainių miesto rotušėje vyko iškilmingas Tarybos posėdis, kurio metu buvo suteiktas Kėdainių krašto garbės piliečio vardasKovo 11-osios akto signatarui, profesoriui, habilituotui biomedicinos ir agronomijos mokslų daktarui Mykolui Arlauskui, garsinančiam Kėdainių kraštą Lietuvoje ir užsienyje.

„Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus bei išskirtinį indėlį į Kėdainių rajono mokslo, švietimo, kultūros, sporto, paveldo išsaugojimo, ekonomikos, socialinio vystymo, mokslo ir technikos bei kitas sritis. Už tokius pačius nuopelnus Lietuvos Respublikai Garbės piliečio vardas suteikiamas tik iš Kėdainių rajono kilusiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Krašto garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1990 metų. Kėdainiečiai didžiuojasi turėdami vienuolika krašto garbės piliečių. Džiaugiuosi, kad dvyliktuoju tapo M. Arlauskas“, – pažymėjo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Iškilmingame posėdyje dalyvavo mero pavaduotoja O. Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis, direktoriaus pavaduotojai, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, seniūnai, rajono savivaldybės tarybos nariai, Kėdainių rajono Liaudies deputatų tarybos pirmosios kadencijos deputatai, Kėdainių krašto garbės piliečiai – Vitolis Laumakys, Aloyzas Stasiulevičius, Jonas Dastikas ir Krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisijos nariai.

Šventinis koncertas

Kėdainių kultūros centre vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirta šventė „Didžiuojuos, gimęs Lietuvoj“, į kurią gausiai susirinkusią krašto visuomenę pasveikino mero pavaduotoja O. Urbonienė.

„Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena parodo, kad turime stiprią, savarankišką ir vertą pasididžiavimo valstybę, Kėdainių kraštą. Nuoširdžiai linkiu didžiuotis tuo, turėti sveikatos ir stiprybės, visokeriopos sėkmės ir šventinės nuotaikos, tvirto siekio toliau puoselėti savo kraštą, kuriuo galėtų džiaugtis ateities kartos“, – linkėjo O. Urbonienė.

Kovo 11-ąją nuotaikingą šventinį koncertą tradiciškai dovanojo Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir muzikos mokyklos vaikų, jaunimo meno kolektyvai.

 

Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 
Bendrinti