Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 15:14:30

Seimas nepanaikino Mindaugo Basčio Seimo nario mandato


2018 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas nepanaikino Mindaugo Basčio Seimo nario mandato

Seimas po Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo klausimo svarstymo nusprendė nepritarti parlamentaro apkaltai.
Po slapto balsavimo už siūlymą panaikinti parlamentaro mandatą balsavo 72 Seimo nariai, prieš - 21, susilaikė 24 parlamentarai (projektas Nr. XIIIP-1767). Iš viso buvo išdalyta 128 biuleteniai, rasta - 128, galiojančių - 117, negaliojančių - 11. Pagal Seimo statutą, tam, kad Seimo nario mandato būtų panaikintas, už nutarimą turi balsuoti ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių (ne mažiau kaip 85 parlamentarai).
Konstitucinis Teismas 2017 m. gruodžio 22 d. konstatavo, kad Seimo narys Mindaugas Bastys, nuslėpdamas savo ryšius su Piotru Vojeiko ir taip nesąžiningai siekdamas gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai", šiurkščiai pažeidė Konstituciją, be kita ko, jos 59 straipsnio 2 ir 4 dalių, įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos įsigaliojimo tvarkos 5 straipsnio reikalavimus ir kartu sulaužė priesaiką.
Konstitucinio Teismo išvadoje pažymima, kad Seimo narys Mindaugas Bastys, atsakydamas į Klausimyno, skirto asmenims, pretenduojantiems gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, 55 punkto klausimą „Ar pažįstate (pažinojote) asmenis, kurie dirba (dirbo) kitų valstybių žvalgybos, saugumo tarnybose ar su jomis susijusiose institucijose? Jei taip, pateikite informaciją apie tai" nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika ir taip pažeidė Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 11 punkto reikalavimą nenuslėpti duomenų apie savo ryšius, turinčius įtakos sprendimo dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išdavimo priėmimui.
Seimo narys M. Bastys savo kaltę neigia tikindamas, kad sąmoningai nieko nenuslėpė.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti