Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-13 15:15:03

Socialdemokratai atliko naujo įstatymo analizę: dvigubi standartai valstybės tarnautojams ir pareigūnams


2018 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai atliko naujo įstatymo analizę: dvigubi standartai valstybės tarnautojams ir pareigūnams"

Seimui pateiktas Valstybės tarnybos įstatymo projektas neatitinka visuomenės lūkesčių ir politikų pažadų reformuoti valstybės tarnybą. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija negali palaikyti tokios reformos imitacijos.
„Iš esmės Vyriausybės parengtas įstatymas nereikalauja jokių darbo kokybės pokyčių valstybės tarnyboje, tik pakeičia darbo apmokėjimą tarnautojui, kuris priklausys nuo vadovo, tai yra ir nuo jo simpatijų, antipatijų, netgi nuotaikos", - sako socialdemokratas Algirdas Sysas.
Vyriausybės pateiktame valstybės tarnybos įstatymo projekte numatoma fiksuotą pagal kategoriją pareiginę algą keisti kintama alga, įvedant „pareiginės algos koeficientų intervalą", kai nustatomos tam tikros ribos nuo-iki, kuriose valstybės tarnautojo atlyginimas gali kisti. Koks bus konkrečiai pareiginės algos koeficientas kiekvienu atveju nuspręs tarnautoją į pareigas priimantis asmuo.
„Jau vien 109 Seimo Teisės departamento pastabos šiam projektui rodo, kad gyventojai ir vėl pasiges kokybės gaudami valstybės tarnybos paslaugas, pačią valstybės tarnybą padarys dar labiau neapibrėžtą ir tam tikra prasme nuvertins ir pačius valstybės tarnautojus", - teigia Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas.
Socialdemokratams kelia nerimą, kad valdantieji imdamiesi valstybės reformos įstatyme numato dvigubus standartus: kartu su Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimu numatomas  ir Vidaus tarnybos statuto ir Diplomatinės tarnybos įstatymo keitimas. Tam tikros nuostatos, kurios naikinamos Valstybės tarnybos įstatyme kaip nepasiteisinusios ir neefektyvios, paliekamos galioti Valstybės tarnybos statute ir Diplomatinės tarnybos įstatyme. Pavyzdžiui, valstybės tarnyboje, remiantis pateiktu projektu, atsisakoma priedų ir priemokų sistemos, kadangi jų skyrimo tvarka vertinama kaip neaiški ir neskaidri, tačiau statutiniams valstybės tarnautojams ši priedų ir priemokų sistema paliekama galioti.
„Tokia sistema išbalansuos valstybės tarnybą, nes statutiniams tarnautojams ir diplomatams galios darbo apmokėjimo tvarka, kuri įvardijama neskaidria ir neaiškia. Reforma numato tik administracines priemones, bet ja nesiekama tarnautojų darbo kokybės. Projektas nuvylė, jo net negalime vadinti reforma, nes jame nėra postūmio nei moderniau, nei skaidriau dirbti valstybės tarnybai", - komentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.


Daugiau informacijos:
Irmina Frolova-Milašienė
El. p. irmina.milasiene@lrs.lt
Mob. 8 600 07 099


 
 
Bendrinti