Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 08:38:00

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas

 

2018 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Seimo Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijos kviečia pasiaiškinti NDNT vadovą Manfredą Žymantą“

 

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos (NTK) ir Seimo Antikorupcijos komisijos (AK) narių įsitikinimu, dabartinė situacija Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos yra labai prasta – žmonės nepatenkinti gaunamomis paslaugomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau išaiškino ne vieną nusikalstamos veikos atvejį, tačiau NDNT vadovybė ne tik neprisiima atsakomybės, bet ir toliau nevykdo visų STT rekomendacijų, kurios galėtų užkirsti kelią nusikaltimams.

Dar labiau krizę pagilino NDNT direktoriaus Manfredo Žymanto vasario 1 d. įsakymas, kuriuo nuo šiol leidžiama į darbą priimti žemesnės kvalifikacijos vyriausiuosius specialistus (gydytojus), taip galimai vėl sudarant sąlygas piktnaudžiavimui ir korupcijai.

Susirūpinusios dėl susidariusios situacijos Seimo Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijos rengia bendrą posėdį, į kurį pasiaiškinti dėl susidariusios situacijos kviečiami socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, NDNT vadovas Manfredas Žymantas, STT direktorius Saulius Urbanavičius.

„Mūsų kreipimasis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją jokių apčiuopiamų vaisių nedavė – gavome tiesiog formalų atsakymą apie tai, kad M. Žymanto darbas nėra patenkinamas. O toliau niekas ir nevyksta. Todėl tikimės, kad susitikimo metu pagaliau išgirsime įsipareigojimą imtis konkrečių darbų, kurie realiai pakeistų situaciją“, – sakė NTK pirmininkas Justas Džiugelis.

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti Seimo Neįgaliųjų teisių ir Antikorupcijos komisijų neeiliniame posėdyje ir kartu išgirsti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų, NDNT vadovo M. Žymanto ir STT direktoriaus S. Urbanavičiaus atsakymus į visiems rūpimus klausimus.

Posėdis vyks kovo 14 d., trečiadienį, 13 val. Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos Tarybos salėje (I rūmai), Gedimino pr. 53, Vilnius. Posėdžio darbotvarkė.

 

Registracija el. p. egle.zupkaitiene@lrs.lt iki kovo 14 d. 11 val.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Tel. (8 5)  239 6709

El. p. Justas.Dziugelis@lrs.lt

 

 
 
Bendrinti