Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 10:31:46

- Seimo narys Petras Gražulis pažeidė įstatymą


2018-03-14

Šiandien posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė
(bus papildyta kitais sprendimais)


- Seimo narys Petras Gražulis pažeidė įstatymą

Seimo narys Petras Gražulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 6 punktas, 7 straipsnio 1 dalis). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tyrimas atliktas naujienų portalo „15min" žurnalisto pranešimo ir žiniasklaidoje skelbtos informacijos pagrindu. Tyrimo duomenys rodo, kad 2017 m. gegužę P.Gražulis iš UAB „Nordic via" įsigijo lengvąjį automobilį „Lexus". Sandorio vertė siekė 21 tūkst. eurų. Politikas savo privačių interesų deklaracijoje šį pirkimo sandorį privalėjo nurodyti per 30 kalendorinių dienų nuo jo sudarymo, tačiau P.Gražulis jį deklaravo pavėlavęs daugiau nei pusmetį - šių metų sausio pradžioje. VTEK vertinimu, politikas nesilaikė įstatymu nustatytų interesų deklaravimo terminų.

Teikti privačių interesų deklaracijas valstybinėje tarnyboje dirbančius bei kitus asmenis įpareigoja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Privačių interesų deklaravimas nėra metinis - tai yra tęstinis procesas. Deklaruoti privalu pradėjus eiti pareigas, o po to - kaskart atsiradus naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeitus jau deklaruotiesiems. Įstatymas numato, kad deklaruoti reikia per pastaruosius metus sudarytus 3 tūkst. eurų sumą viršijančius sandorius, saistančius ryšius su juridiniais asmenimis bei kitą nurodytą informaciją. Privačių interesų deklaravimas skiriasi nuo turto ar pajamų deklaravimo.

VTEK informacija
 
 
Bendrinti