Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 10:51:02

Pradeda veikti verslo angelų tinklas „LitBAN"

Pradeda veikti verslo angelų tinklas „LitBAN"

Lietuvos startuolių ekosistemoje atsiranda naujas vardas - savarankišką veiklą pradeda Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN". Tinklo steigiamasis renginys vyks šiandien, kovo 14 d., 18 val. verslo centre „Green Hall 2".

„Tokio tipo platformos suteikia galimybes investuotojams pažinti vienas kitą, valdyti sandorius, mokytis iš kitų klaidų ir svarbiausia - suteikia balsą šnekantis su bendruomene ir Vyriausybe", - sako vienas iš renginio pranešėjų, Europos verslo angelų tinklo valdybos narys ir Estijos verslo angelų tinklo įkūrėjas Ivar Siimar. - Pavyzdžiui, per pastaruosius 5 metus Estijos verslo angelai visame pasaulyje investavo daugiau nei 36 mln. eurų į daugiau kaip 700 naujų įmonių. Ir tai buvo įmanoma tik dėl Estijoje įsteigto verslo angelų tinklo „EstBAN". Džiaugiuosi, kad tokio tipo platforma yra įsteigiama ir Lietuvoje".

Renginio dalyviai ne tik turės galimybę išgirsti apie Europos šalių patirtis steigiant tokius tinklus bei verslo angelų sėkmės istorijas, tačiau ir susipažinti su Lietuvoje steigiamo tinklo perspektyvomis. Prie „LitBAN" vairo stosiantis verslininkas Vladas Lašas renginio dalyviams papasakos apie asociacijos tikslus, veiklos prioritetus ir bendradarbiavimo galimybes.

„LitBAN" daugiausia dėmesio skirs verslo angelų bendradarbiavimui bei sandorių srauto generavimui. Taip pat tinkle bus dalijimąsi investavimo patirtimi, žiniomis, priemonėmis investavimo kaštų mažinimui. Planuojama, kad asociacija veiks ir kaip privačių investuotojų interesų atstovas, palaikantis nuolatinį dialogą su valdžios institucijomis.

Renginio dalyviai galės pirmieji prisijungti prie tinklo „LitBAN" narių gretų ir tapti steigiančiaisiais nariais. Tikimasi, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga prie pirmojo Lietuvoje tokio tipo tinklo prisijungs net 100 steigiančiųjų narių. Įsteigus asociaciją, verslo angelų tinklo nariais galės tapti ir visi norintys.

Renginį organizuoja „LitBAN" tinklo kūrimo iniciatoriai kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA), KŪB „Koinvesticinis fondas", ir „Startup Lithuania".
 
 
Bendrinti