Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 10:51:49

VU Teisės klinika padės plėtoti Lietuvos neįgaliųjų teisinę apsaugą

Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika ir Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) įsipareigojo kryptingai bendradarbiauti plėtojant Lietuvos neįgaliųjų teisinę apsaugą, gerinant šių asmenų teisinę aplinką ir ginant LNF priklausančių organizacijų bei jų narių teisinius interesus.

Lietuvos neįgaliųjų forumas yra didžiausia negalios organizacijų asociacija, atstovaujanti apie 300 tūkst. gyventojų su negalia, jų šeimoms ir negalios situacijoje atsidūrusiems asmenims. Tikimasi, kad institucinė partnerystė su VU Teisės klinika – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnere – reikšmingai prisidės sudarant sąlygas žmonėms su negalia savarankiškai dalyvauti visose socialinio gyvenimo srityse.

VU Teisės klinika įsipareigojo LNF bei LNF nariams teikti nemokamą teisinę pagalbą darbo, šeimos, paveldėjimo, viešosios teisės, ginčų sprendimo, sutarčių, intelektinės nuosavybės ir kitais teisės klausimais, taip pat padėti LNF priklausančioms organizacijoms stiprinti jų teisinę bazę, ginti LNF narių interesus teisėkūros procese.

„Vienas pagrindinių VU Teisės klinikos prioritetų – glaudus bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis ir jas vienijančiomis asociacijomis. Pastebime, kad negalią turintys žmonės vis dažniau kreipiasi teisinių patarimų į VU Teisės kliniką. Oficialus bendradarbiavimas su LNF padės šią pagalbą teikti kokybiškiau ir efektyviau“, – sako VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

„Partnerystė su VU Teisės klinika mūsų organizacijai atveria galimybes padėti didesniam skaičiui žmonių, nes dėl ribotų resursų iki šiol negalėjome aprėpti visų besikreipiančiųjų poreikių. Žmonių su negalia skurdo lygis yra dvigubai didesnis nei bendras vidurkis, todėl jie dažniausiai neturi galimybių mokėti už teisines paslaugas. Dėl šios priežasties didelė dalis neįgaliųjų negali išsireikalauti to, kas jiems teisiškai priklauso“, – teigia LNF prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Anot jos, neretai teisinių paslaugų neįgaliesiems prireikia dėl jų lygių galimybių ir teisių apsaugos švietimo, darbo srityse, specifiniuose teisinio veiksnumo ar globos nustatymo procesuose, tam tikrų paslaugų neužtikrinimo ir kitų aplinkybių. „Be to, LNF kaip organizacija aktyviai dalyvauja teisėkūros procesuose, kur taip pat reikalingos teisinės žinios bei kompetencijos. Šiuo metu esame įsitraukę į socialinių įmonių įstatymo keitimo, neįgalumo ir darbingumo nustatymo tvarkos tobulinimo, rinkimų prieinamumo neįgaliesiems įtvirtinimo bei kitus procesus, susijusius su neįgaliųjų teisių užtikrinimo tobulinimu ir tarptautinių standartų perkėlimu į Lietuvos nacionalinę teisės sistemą“, – pasakojo D. Juodkaitė.

VU Teisės klinika teikia nemokamą teisinę pagalbą nuo 1998 m. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę padeda užtikrinti šalyje žinomi teisininkai, advokatai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Prieš 20 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė.
 
Bendrinti