Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 11:45:48

STT: Padėtas galutinis taškas dešimtmečio byloje dėl Trakų r. savivaldybės vadovų

STT: Padėtas galutinis taškas dešimtmečio byloje dėl Trakų r. savivaldybės vadovų

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija 2018 m. kovo 13 d. atmetė nuteistųjų, jų gynėjų ir prokuroro kasacinius skundus bei priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą dešimt metų trukusioje byloje - paliko galioti Lietuvos apeliacinio teismo nutartį, kuriuo pripažinti kaltais buvę Trakų rajono savivaldybės vadovai, 10 valstybės tarnautojų, verslininkų ir 5 juridiniai asmenys bei sušvelnintos bausmės nuteisteistiesiems buvusiems Trakų rajono savivaldybės vadovams.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad visi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų atlikti operatyviniai veiksmai byloje buvo atlikti teisėtai. Nors du teisėjai pareiškė atskirąją nuomonę, kad nuteistiesiems turėtų būti paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nutarė, kad praėjus daugiau nei 10 metų, realios laisvės atėmimo bausmės taikymas neatitiktų bausmės tikslų ir teisės principų.

2017 m. birželio 9 d. Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2013 m. birželio 27 d. kaltinamąjį nuosprendį, kuriuo realiomis laisvės atėmimo bausmėmis (nuo 5 iki 7 metų) buvo nuteisti 3 buvę Trakų rajono savivaldybės vadovai, pripažinti kaltais 11 valstybės tarnautojų, verslininkų ir 5 juridiniai asmenys. Dar ketverius metus bylą nagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė nuteistųjų buvusių Trakų rajono savivaldybės vadovų bausmes. Buvusiems Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui L. K., Trakų rajono savivaldybės vicemerui S. R. ir Trakų rajono savivaldybės merui V. P. šis teismas skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmes ir jų vykdymą atidėjo 3 metams, taip pat iš dalies patenkino kitų 3 nuteistųjų apeliacinius skundus, sumažino laisvės atėmimo bausmės trukmę ir jos vykdymą atidėjo ar panaikino turto konfiskavimą. Viena nuteistoji buvo išteisinta.

Ši byla buvo perduota nagrinėti teismui dar 2009 metais, kai 2007 metų pabaigoje STT Vilniaus valdybos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą, buvo ištirtas ir atskleistas vienas didžiausių tų metų sisteminės korupcijos savivaldos įstaigose atvejis, vykdant viešuosius pirkimus. STT pareigūnai ir prokurorai išaiškino, kad buvę Trakų rajono savivaldybės vadovai versdavo verslininkus, dalyvaujančius viešuosiuose pirkimuose, tiesiogiai mokėti jiems neteisėtus atlygius (kyšius) ir kaip kyšio forma remti jų atstovaujamas politines partijas.

Ketverius metus bylą nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais 19 asmenų. Trys buvę Trakų rajono savivaldybės vadovai pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo, kyšio reikalavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, turto prievartavimo, papirkimo ir savavaldžiavimo. Buvusiam Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui L. K. dėl 11 nusikalstamų veikų buvo skirta 7 metų laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose ir daugiau kaip 16 tūkst. eurų konfiskavimas, buvusiam Trakų rajono savivaldybės vicemerui S. R. dėl 7 nusikalstamų veikų buvo skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė ir daugiau kaip 11 tūkst. eurų konfiskavimas, o buvusiam Trakų rajono savivaldybės merui V. P. dėl 6 nusikalstamų veikų buvo skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė ir daugiau kaip 8 tūkst. eurų konfiskavimas. Taip pat pirmosios instancijos teismas kaltais dėl piktnaudžiavimo, valstybės tarnautojų papirkimo pripažino 11 asmenų (valstybės tarnautojų, verslininkų), davusių kyšius tuomečiams Trakų r  ajono sa  vivaldybės vadovams, ir 5 juridinius asmenis. Verslininkams buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, kurių vykdymas atidėtas, arba jie nubausti piniginėmis baudomis, o bendrovėms skirtos nuo 7 tūkst. eurų iki 11 tūkst. eurų baudos.

Infografikas - http://www.stt.lt/lt/naujienos/?cat=1&nid=2765.

--
STT naujienų galite atsisakyti http://www.stt.lt/
 
 
Bendrinti