Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 12:19:08

Internetinė pažintis moterį įklampino į skolas

Internetinė pažintis moterį įklampino į skolas


2018-03-14 11:57 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Internetinė pažintis vienai 48 metų moteriai baigėsi dideliais nuostoliais - išviliota beveik 3200 eurų suma. Siekiant ją surinkti, moteriai prireikė pinigus skolintis iš greitųjų kreditų bendrovės.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 23 metų G. V. kaltinama sukčiavimu, neteisėtu duomenų panaudojimu bei prisijungimu prie svetimo internetinio banko.

Įtariama, kad kaltinamoji, apgaulės būdu pasisavino pinigus iš nukentėjusiosios, kuri interneto pažinčių svetainėje susirašinėjo su jos sugyventiniu. Moteris galimai rašė melagingas žinutes, esą vyras su vežtu kroviniu sulaikytas užsienyje, jam reikalingi pinigai grįžti į Lietuvą. Nukentėjusiajai patikėjus, pinigai buvo pervesti į kaltinamosios bei jos sugyventinio sąskaitas. Pastarasis, įtariama, apie vykdomą neteisėtą veiką nežinojo.

Neturėdama reikiamos sumos, nukentėjusioji pasiėmė paskolą iš bendrovės, teikiančios greituosius kreditus. Moteris visos apgaulės metu atliko 23 bankinius pavedimus į dvi skirtingas sąskaitas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad apgaulė tuo nesibaigė. Kaltinamoji G. V., norėdama iš nukentėjusiosios išvilioti daugiau pinigų, jai paskambino ir pasakė, kad vyro, su kuriuo ji bendravo internete, dukra mirė ir jam reikalinga finansinė pagalba. Kaltinamoji įkalbėjo nukentėjusiąją padiktuoti savo elektroninės bankininkystės duomenis, o tuo pasinaudojant buvo atliktos pinigų išgryninimo operacijos. Supratusi, kad ją apgavo, nukentėjusioji kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai. Jiems vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokuroras Arvydas Bernotavičius.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą bei neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė (Kaunas)
 
 
Bendrinti