Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 12:35:15

Režisierė aktoriams, verslininkams, vedėjams padeda įminti kūno kalbos paslaptis

Režisierė aktoriams, verslininkams, vedėjams padeda įminti kūno kalbos paslaptis: gaila, kad neturime tokios mokymo įstaigos

Režisierė Marija Simona Šimulynaitė, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje statanti modernius spektaklius, vadovaujanti „Baltijos baleto teatrui", turi dar vieną veiklą - veda kūno kalbos kursus. Jų pagalba galima perskaityti žinutes, kurias siunčia mūsų veido mimika bei kūno elgesys. Neverbalinio bendravimo meno paslaptis Skandinavijoje ir Australijoje įminusi lektorė sako, kad kūno kalba turėtų būti įtraukta į aukštųjų mokyklų privalomų paskaitų sąrašus.

Žinias gilino Skandinavijoje ir Australijoje

„Ką reiškia šis gestas ir poza? Kodėl jo žvilgsnis toks keistas? O kodėl ji rengiasi taip keistai? Visa tai yra kūno kalba, neverbalinis bendravimas. Juk visi žinome, kad mūsų kūnas kalba, bet ne visi mokame tai suprasti gyvenime, darbe, ekstremaliose situacijose. Visus domina tai, ar pašnekovas mums sako tiesą, kaip mus vertina? Kaip neskleisti klaidingų signalų? Kokie pagrindiniai melo ženklai? Juk save pateikti dažniausiai turime tik vieną kartą. Tačiau galima tam pasiruošti iššifravus kūno kalbos paslaptis”, - sako režisierė, kūno kalba pradėjusi domėtis daugiau nei prieš 11 metų dirbdama Skandinavijoje.

Ten buvo pirmas režisierės susidūrimas su šios srities literatūra, dokumentika, tyrimais, analizėmis. Prieš keletą metų Marija Simona neverbalinės komunikacijos žinias gilino ir Australijoje, Sidnėjuje esančiame kūno kalbos centre.

„Labai gaila, kad mūsų regione nėra nė vienos išsamios mokymo įstaigos, kurioje galima būtų nuosekliai pasisemti informacijos, kas yra neverbalinis bendravimas. Dažniausiai viskas būna tik abstrakčiai paliečiama, bet ne nuosekliai išdėstoma”, - pastebi M. S. Šimulynaitė, sukaupusi daug medžiagos, sistemingai suformuotos specialiam edukaciniam moduliui. Lektorė remiasi tokiais autoriais, kaip Allan Pease, Lillian Glass, Paul Ekman, Henrik Fexeus, Anna Guglielmi, Naomi Tickle ir kitais.

Turi žinoti kaip etiketo taisykles

Pastaruoju metu lektorė kūno kalbos kursus dėstė įvairių specialybių studentams iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus universiteto. Vedė seminarus įvairių įmonių darbuotojams bei privatiems užsakovams. Jos vedami kūno kalbos kursai būna ypatingai aktualūs verslininkams, politikams, teisininkams, visiems tiems, kurie turi kalbėti prieš didesnę žmonių grupę, pristatinėti savo naujas idėjas, projektus.

Kovo 21 ir 28 d., bei balandžio 4 dienomis artimiausius seminarus Vilniuje, „House of Puglu” erdvėje planuojanti lektorė sako, kad naudojant žaismingus pavyzdžius galima lengvai perteikti informaciją apie tai, kas yra neverbalinis bendravimas, ką reiškia įvairios mimikos, skirtingo pobūdžio veido lietimai, rankų, kojų, sėdėjimo pozos, eisena, įvaizdis, kalbėsenos niuansai, paralingvistika, susidedanti iš įvairių intonacijų pokalbio metu, kurios atskleidžia kontrastingas situacijas bei žmogaus tipus.

„Šie seminarai be galo aktualūs kiekvienam žmogui. Neverbalinės kūno kalbos paslaptimis ypatingai domisi verslininkai, žurnalistai, vadybininkai, politikai, renginių bei televizijų vedėjai, aktoriai. Mano manymu, toks dalykas kaip kūno kalba (neverbalinis bendravimas) turėtų būti įtrauktas į aukštųjų mokyklų privalomų paskaitų sąrašus. Jei man 11 ar 12 klasėje būtų kas pravedę pusės metų kursą šia tema, būčiau daug ką gyvenime kitaip supratusi ir pasielgusi”, - sako režisierė.

M.S. Šimulynaitė pabrėžia, kad nesvarbu, kokio pobūdžio profesijai atstovaujame, kūno kalbą žmogus turi žinoti kaip etiketo taisykles ar užsienio kalbą, nes tai yra komunikacija su žmogumi.

„Žmonės po šių kursų dažnai sako, kad būtų daug savo laiko sutaupę, jei būtų supratę, kad dirbdavo ne su tais žmonėmis. Kad juos kolegos žemindavo, o jie atvirkščiai viską suprasdavo. Arba, kad pagaliau suprato, ką reiškia specifinė pavaldinio sėdėjimo poza. Daug žmonių po šitų kursų pastebi įgavę didesnio pasitikėjimo savimi. Sužino, kaip tam tikrose situacijose elgtis ir atrodyti siekiant savo tikslų”, - kursuose dalyvavusių žmonių atsiliepimus prisimena režisierė.

Bilietus į seminarus galima įsigyti čia: www.houseofpuglu.com
Daugiau informacijos: http://marijasimona.lt/paslaugos/seminarai/
Jei turite klausimų, kreipkitės: info@marijasimona.lt
 
 
Bendrinti