Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-03-14 13:50:43

Borisas Godunovas" išvyksta į Lvovą

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2018-03-14

„Borisas Godunovas" išvyksta į Lvovą

Šiandien, kovo 14 d., didelė Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės dalis išvyko į gastroles Ukrainoje. Kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti vieną geriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių - Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą", kurį 2015 metais sukūrė Eimuntas Nekrošius ir jo nuolatiniai kūrybiniai bendradarbiai - scenografas Marius Nekrošius ir kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva. Pagrindinį Boriso Godunovo vaidmenį sukūrė Salvijus Trepulis, apsišaukėlio Dmitrijaus - Marius Repšys. Spektaklyje taip pat vaidina Vytautas Anužis, Monika Bičiūnaitė, Remigijus Bučius, Povilas Budrys, Neringa Bulotaitė, Algirdas Dainavičius, Dainius Gavenonis, Algirdas Gradauskas, Jurga Kalvaitytė, Elžbieta Latėnaitė, Vitalija Mockevičiūtė, Arūnas Sakalauskas, Džiugas Siaurusaitis, Vaidas Vilius, Remigijus Vilkaitis.
„Nors Ukraina dėl besitęsiančio karo kultūrai skiria grašius, ukrainiečiai ieško būdų kultūros renesansui, kurį viltingai išgyvena įprasmindami laisvę kaip savo religiją - toks milžiniškas šūkis dengia vieną iš Ukrainos sostinėje Kijeve atstatomų Maidano namų. Todėl vykti į ukrainiečių nepriklausomybės židinį Lvovą - labai atsakinga. Lietuva ukrainiečiams yra draugiškiausia šalis, jie daug žino apie šiuolaikinį lietuvių teatrą", - sako LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė.
Lvovo Nacionalinis dramos teatras yra vienas iš garsiausių Ukrainos teatrų. Tai buvęs Lvovo lenkų teatras, kurį 1842 m. pastatė Stanislawas Skarbekas, kurio vardu teatras ir buvo pavadintas. Nuo 1900-ųjų Skarbeko teatre buvo rengiami koncertai, demonstruojami kino filmai, o 1923 metais šiam teatrui buvo suteiktas Marijos Zankoveckos vardas. Aktorė Marija Zankovecka (1854-1934) buvo viena pirmųjų nacionalinio Ukrainos teatro profesionalių kūrėjų. Tai ypatingo talento artistė ir dainininkė (mecosopranas), visą gyvenimą paskyrusi scenai. Jos repertuare - muzikiniai, dramos spektakliai, daugiausia - ukrainietiški tautiniai dramos kūriniai. Zankovecka sukūrė apie trisdešimt vaidmenų, su įvairiomis trupėmis keliavo po šalį, o 1918 m. įkūrė savo teatrą - „Ukrainos trupę". Ji vaidino ir keliuose pirmuosiuose savo šalies filmuose, tapo nacionaliniu Ukrainos scenos simboliu, buvo pripažinta pirmąja Ukrainos liaudies artiste. Jos vardu pavadintas Kijeve organizuojamas festivalis (meno vadovė - Larysa Kadyrova), į kurį ne kartą buvo pakviesta lietuvių režisierė ir aktorė Birutė Mar. Šįmet Ukraina mini Marijos Zankoveckos teatro įkūrimo šimtmetį. „Borisas Godunovas" yra šio prasmingo jubiliejaus garbės svečias.   
Primename, kad 2015 m. „Borisas Godunovas" dalyvavo net dviejuose tarptautiniuose Rusijos teatro festivaliuose: buvo parodytas Maskvos festivalyje „Stanislavskio sezonas" ir Sankt Peterburge vykstančiame festivalyje „Baltijos namai". Abiejuose miestuose lietuvių spektaklis buvo vaidinamas pilnose salėse ir sulaukė daug palankių atsiliepimų. Įvertinimu galima laikyti ir tai, kad Nekrošiaus „Borisas Godunovas" buvo parinktas atidaryti festivalį Maskvoje bei uždaryti festivalį Sankt Peterburge.
Maskvoje Rusijos teatro festivalis „Auksinė kaukė" Eimunto Nekrošiaus sukurtą „Borisą Godunovą" apdovanojo „Auksine kauke" kaip geriausią 2015 m. metais Rusijoje parodytą užsienio spektaklį.


Daugiau informacijos    
Aušra Pociūtė
Komunikacijos projektų koordinatorė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius
Mob.: 8 615 46 843
El. paštas: ausra.pociute@teatras.lt
 
 
Bendrinti