Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-10 14:23:29

Apgintas viešasis interesas: mainų sutartis tarp UAB „Trakų autobusai" ir investuotojo pripažinta negaliojančia

Apgintas viešasis interesas: mainų sutartis tarp UAB „Trakų autobusai" ir investuotojo pripažinta negaliojančia

Vilniaus apygardos teismas š. m. balandžio 9 d. sprendimu tenkino viešąjį interesą ginančio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro ieškinį, pripažino negaliojančia 2016 m. mainų sutartį, sudarytą tarp UAB „Trakų autobusai" ir investuotojo, bei taikė restituciją.

Pagal mainų sutartį, UAB „Trakų autobusai", kurios vienintelis akcininkas yra Trakų rajono savivaldybė, perdavė investuotojui dalį Trakų autobusų stoties pastato mainais į toje pačioje Vytauto g. esantį investuotojo valdomą 0,2 ha ploto žemės sklypą. Šia mainų sutartimi investuotojas ne konkurso būdu įgijo teisę atlikti valstybinės žemės sklype esančios autobusų stoties rekonstrukciją ir suformuoti atskirus nekilnojamuosius statinius: autobusų stotį su inžineriniais statiniais ir prekybos centrą su automobilių stovėjimo aikštele.

Teismas sprendime konstatavo, kad 2016 metais šalių pasirašyta mainų sutartis iš esmės atitinka būtinuosius koncesijos sutarties požymius, todėl pripažintina apsimestiniu sandoriu ir negaliojančiu nuo jo sudarymo momento (CK 1.87 str.). Pripažinus sutartį Koncesijos sutartimi, koncesija turėjo būti suteikta taikant viešojo konkurso procedūras.

Teismas sutiko su viešąjį interesą ginančio prokuroro argumentais, kad mainų sutartis prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei (CK 1.81 str). Ji sudaryta pažeidžiant Koncesijų įstatymo nuostatas, o taip pat Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 9 str. įtvirtintus valstybės turto valdymo principus - visuomeninės naudos, efektyvumo bei racionalumo, nes valstybinis žemės sklypas, kuris UAB „Trakų autobusai" buvo išnuomotas pastatams tinkamai eksploatuoti pagal jų tiesioginę paskirtį, po mainų sutarties sudarymo vykdant bendrą projektą iš esmės prarandamas, valstybinės žemės nuomos teisę perleidžiant investuotojui jo turtiniams interesams tenkinti.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
 
 
Bendrinti