Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-10 16:59:20

Seimas svarstys siūlymą dėl apkaltos balsuoti viešai


2018 m. balandžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymą dėl apkaltos balsuoti viešai

Seimas svarstys Statuto pataisas, kuriomis siūloma šiame teisės akte palikti, kad slaptai balsuojama būtų tik tada, kai renkamas Seimo Pirmininkas, Seimo Pirmininko pavaduotojai, sprendžiamas nepasitikėjimo Vyriausybe, Ministru Pirmininku ar atskiru ministru klausimas, nepasitikėjimo kuriuo nors Seimo pareigūnu arba Seimo paskirto valstybės institucijos vadovo atleidimo iš pareigų dėl nepasitikėjimo klausimas.
Statute siūloma įtvirtinti, kad Seimui nutarus, gali būti slaptas balsavimas ir kitais personalijų klausimais, išskyrus kai balsuojama dėl asmens pašalinimo iš pareigų (ar Seimo nario mandato panaikinimo) apkaltos proceso tvarka.
Nutarimas dėl asmens pašalinimo iš pareigų (ar Seimo nario mandato panaikinimo) būtų priimamas atviru Seimo narių balsavimu ir laikomas priimtu, jei už jį būtų balsavę ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių.
Už Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto Nr. I-399 242 straipsnio pakeitimo" projektą Nr. XIIIP-1798(2) po pateikimo balsavo 58, prieš buvo 13, susilaikė 27 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti birželio 19 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti