Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-10 16:59:45

Po svarstymo pritarta siūlymui supaprastinti išorinės reklamos leidimų tvarką


2018 m. balandžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Po svarstymo pritarta siūlymui supaprastinti išorinės reklamos leidimų tvarką
 
Seimas po svarstymo pritarė Reklamos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIIP-4775(3), kuriais siekiama supaprastinti išorinės reklamos leidimų tvarką. Už naujas nuostatas balsavo 91 Seimo narys, prieš - 1, susilaikė 6 parlamentarai. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.
Siekiant sumažinti administracinę naštą verslui svarstomomis pataisomis planuojama nustatyti atvejus, kai nebūtų reikalingas leidimas įrengti išorinę reklamą.
Numatoma nereikalauti leidimo įrengti išorinę reklamą tuo atveju, kai ji būtų įrengiama po stogine, pavyzdžiui, degalinėse, geležinkelio stotyse. Leidimas nebūtų reikalingas įrengiant reklamą parduotuvės viduje, kai ji yra matoma iš lauko (parduotuvių vitrinose). Be to, projektu siekiama panaikinti reikalavimą turėti leidimą įrengti reklamą ant transporto priemonių, naudojamų pagal jų tiesioginę paskirtį, t. y. jeigu jomis vežami žmonės arba kroviniai. Numatoma, kad leidimas bus reikalingas tik tuo atveju, jei ant šių transporto priemonių bus įrengiamas reklamai skirtas įrenginys.
Pagal siūlomas nuostatas reikalavimas turėti leidimą taip pat nebūtų taikomas tuo atveju, kai iškaba įrengiama pagal įstatymu įgaliotos institucijos patvirtintą formą (notarų, antstolių kontorų iškabos) arba kai iškaba yra ne didesnio kaip 0,3 kv. m ploto.
Leidimo nereiktų tuo atveju, kai būtų įrengiama Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus atitinkanti iškaba, ant kurios ar kurioje pateikiamas tik reklamos davėjo pavadinimas ir (arba) vardas, pavardė arba reklamos davėjo prekybos ar paslaugų teikimo vietos pavadinimas (parduotuvė, viešbutis, kirpykla ir kt.), arba parduodamų prekių ar teikiamų paslaugų pavadinimas (avalynė, automobilių remontas ir kt.) ir (arba) darbo laikas.
Pakeitimais siūloma nustatyti ilgesnį - iki 10 metų - leidimo įrengti iškabą ar kitą išorinę reklamą galiojimo terminą (šiuo metu nustatytas 5 metų terminas).
Naujomis nuostatomis supaprastinamos iškabos įrengimo ant daugiabučių namų procedūros - būtų nustatoma, kad įrengiant nešviečiančią iškabą ant daugiabučiame name esančių negyvenamosios paskirties patalpų (parduotuvės, kirpyklos ir kt.) išorinės sienos reikalingas ne visų savininkų daugumos, o susirinkime dalyvavusių ar raštu balsavusių savininkų daugumos sutikimas.
Reklamos įstatymo pakeitimo projekte numatyti ir kiti pakeitimai - reglamentuojama komercinių paslapčių apsauga, tikslinami kai kurių maisto produktų reklamos reikalavimai, taip pat tikslinama pažeidimų nagrinėjimo tvarka ir kt.
Numatoma įstatymo įsigaliojimo data - 2018 m. liepos 1 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti