Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-10 17:14:03

Prokuratūra ruošiasi Asmens duomenų apsaugos reformos įgyvendinimui

Prokuratūra ruošiasi Asmens duomenų apsaugos reformos įgyvendinimui

Gegužės 25 d. - diena, kai visose Europos Sąjungos šalyse galios tas pats duomenų apsaugos teisės aktas - Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Šiuo metu Europos Sąjungos šalyse įmonės ir institucijos turi laikytis skirtingų duomenų apsaugos įstatymų. Įvykdžius asmens duomenų apsaugos reformą, visose ES valstybėse narėse bus taikomas tas pats duomenų apsaugos teisės aktas.
Kitas svarbus teisės aktas, įsigaliosiantis šių metų gegužės 6 d., yra taip vadinama Policijos direktyva. Jos nuostatas prokuratūra, kaip ir kitos teisėsaugos institucijos, taip pat turės įgyvendinti.
Kaip prokuratūra kartu su kitomis institucijomis ruošiasi įgyvendinti Asmens duomenų apsaugos teisinę reformą šiandien buvo diskutuojama Generalinė prokuratūroje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Asmens duomenų apsaugos reforma. Aktualios naujovės ir kolegų patirtys".
„Fizinių asmenų apsauga tvarkant asmens duomenis yra viena iš pagrindinių teisių, įtvirtintų tarptautiniuose dokumentuose, kuriuose nurodoma, kad kiekvienas asmuo turi teisę į savo asmens duomenų apsaugą. Prokuratūra yra asmens duomenų valdytoja ir mums kaip institucijai labai svarbu tinkamai pasiruošti šios reformos įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad šioje konferencijoje įžvalgomis, patirtimi duomenų apsaugos srityje sutiko pasidalinti kolegos iš Eurojusto, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos", - sveikindama konferencijos svečius ir dalyvius sakė generalinio prokuroro pavaduotoja Margarita Šniutytė-Daugėlienė (nuotr. tribūnoje).

Žymiai išaugus asmens duomenų rinkimo ir keitimosi jais mastams, spartėjant informacinių technologijų naudojimui, jų plėtrai, siekiant užtikrinti teisę į asmens duomenų apsaugą, iškilo būtinybė turėti visose Europos Sąjungos valstybėse narėse vienodus ir atnaujintus asmens duomenų apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.
Konferencijoje Eurojusto duomenų apsaugos pareigūnė ir Duomenų apsaugos padalinio vadovė Diana Alonso Blas pristatė Eurojusto duomenų apsaugos sistemą bei duomenų apsaugos pareigūno vaidmenį institucijose.
Vaida Linartaitė - Gridziuškienė, dirbanti duomenų apsaugos pareigūno padėjėja Eurojuste, savo pranešime aptarė Europos parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/680 (Policijos direktyvą) bei aktualią Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką.
Apie asmens duomenų reformą ir aktualias direktyvas kalbėjo Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Teisės skyriaus vedėja Danguolė Morkūnienė. Asmens duomenų reformos įgyvendinimo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje patirtį pristatė Valstybinės mokesčių inspekcijos Vidaus saugumo skyriaus Informacinių sistemų saugos kontrolės poskyrio vedėja Jūratė Karpavičienė, o asmens duomenų apsaugos teisinės reformos įgyvendinimą prokuratūroje apžvelgė Linas Pukinskas, už duomenų saugą prokuratūroje atsakingas asmuo.
 
 
Bendrinti