Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-11 09:42:50

Bus teisiami dėl mirtimi pasibaigusių avarijų

Bus teisiami dėl mirtimi pasibaigusių avarijų

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigti ikiteisminiai tyrimai dėl dviejų avarijų, nusinešusių pėsčiojo bei keleivės gyvybes. Į teisiamųjų suolą sės jauna medikė bei garbaus amžiaus ūkininkas.

Kaune gyvenanti 35 metų G. L. kaltinama Panevėžio rajone mirtiną avariją sukėlusi pernai birželį. Automobiliu „Subaru Forester" važiuodama keliu Panevėžys-Aristava-Sitkūnai, G. L. ėmė lenkti ta pačia kryptimi važiavusius du automobilius. Šioje kelio vietoje draudžiama lenkti, nes yra sankryža su šalutiniu keliu.

Vieną automobilį G. L. jau buvo aplenkusi ir ketino lenkti kitą, bet pastarojo vairuotojas tuo pačiu metu taip pat pradėjo lenkimo manevrą ir įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. Kaunietė, užuot stabdžiusi ir grįžusi į savo eismo juostą, pasuko automobilį į kairįjį kelkraštį, kur tuo metu ėjo pėsčiasis - netoliese sodybą turėjęs pensininkas. Vyras žuvo iškart.

Savo kaltę vairuotoja tyrimo metu pripažino visiškai, tačiau teigė, kad į priešpriešinės eismo juostos kelkraštį nusuko ir ten ėjusį pėsčiąjį partrenkė norėdama išvengti susidūrimo su jai netikėta kliūtimi tapusiu kitu automobiliu, pradėjusiu lenkimo manevrą.

Dar viena mirtina avarija Panevėžio rajone įvyko praėjusių metų spalio mėnesį. Žvyrkelyje Naujamiestis-Upytė automobilio „Ssang Young Kyron" nesuvaldė 74 metų vietos gyventojas P. Š.

Įtariama, kad vairuotojas neatsižvelgė į kelio būklę, meteorologines sąlygas ir nepasirinko saugaus greičio. Visureigis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Per avariją nuo sužalojimų mirė 64 metų automobilio keleivė. Ant galinės sėdynės sėdėjusi moteris nebuvo užsisegusi saugos diržo. Vairuotojas ir dar viena keleivė, segėję saugos diržus, rimtų sužalojimų išvengė.

Ikiteisminius tyrimus dėl šių avarijų, pasibaigusių žmonių mirtimi, atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Gražina Petrulytė.

Prokurorės G. Petrulytės teigimu, abu vairuotojai avarijų metu buvo blaivūs. „Deja, to neužteko, kad būtų išvengta skaudžias pasekmes sukėlusių eismo įvykių. Iš pažiūros ne itin šiurkštūs kelių eismo taisyklių pažeidimai vairuotojus atvedė į teisiamųjų suolą, nes galimai dėl jų kaltės žuvo žmonės", - sakė prokurorė G. Petrulytė.

Abi bylos bus nagrinėjamos Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys),
tel.: (8 45) 441 154, mob. 8 614 58 699
 
 
Bendrinti