Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-12 09:17:10

Vilniaus universitete bus įteikiami atminties diplomai

Penktadienį, balandžio 13 d., 14 val. Vilniaus universiteto Mažojoje auloje bus iškilmingai įteikti atminties diplomai.

Nuo 2016 m. Vilniaus universitete įgyvendinama iniciatyva „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“, kurios tikslas – prisiminti ir pagerbti universiteto bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų veiksmų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto ir neteko galimybės baigti studijas bei įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą.

Projektu siekiama įvertinti totalitarinių režimų poveikį Vilniaus universiteto bendruomenei, identifikuoti nukentėjusius asmenis ir išreikšti jiems pagarbą vadovaujantis istorinio teisingumo principu, kartu atgaivinti universiteto bendruomenės istorinę atmintį ir prisidėti prie pasauliui ir istorijai atviros visuomenės ugdymo.

Siekiant nukentėjusiems asmenims išreikšti pagarbą ir simboliškai sugrąžinti į universiteto bendruomenę, jiems įteikiamas Vilniaus universiteto atminties diplomas.

Šiemet atminties diplomais bus pagerbiami 15 buvusių Vilniaus universiteto bendruomenės narių: Valentinas Ardžiūnas, Janina Baranowska / Baranauskaitė, Janina Borkowska / Borkovskaitė, Marija Biekšaitė, Vulfas Čarnockis, Algirdas Endriukaitis, Leonardas Gogelis, Samuelis Levinsonas, Dovydas Svirskis, prof. Antanas Žvironas, doc. Jokūbas Žirnauskas, Ester Klabinaitė, Judita Ščerbakovaitė, Ošeras Valdšteinas ir Izaokas Sadovas.

Kviečiame teikti užklausas atminties diplomui gauti. Jeigu žinote Vilniaus universiteto studento arba darbuotojo pašalinimo faktą, el. paštu info@memory.vu.lt atsiųskite laišką su teikiamo asmens duomenimis arba užpildykite anketą Vilniaus universiteto interneto svetainėje ir ją atsiųskite.

Projektą „Grįžtanti atmintis“ iš dalies finansuoja „Geros valios fondas“.
 
Bendrinti