Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-12 11:59:46

Kaimo reikalų komitetas aptarė Europos Komisijos ataskaitą Lietuvai2018 m. balandžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Kaimo reikalų komitetas aptarė Europos Komisijos ataskaitą Lietuvai

Seimo Kaimo reikalų komitetas balandžio 11 d. posėdyje surengė diskusiją dėl Europos Komisijos tarnybų parengto dokumento „Šalies ataskaita. Lietuva 2018".
Komiteto nariai teigiamai įvertino Europos Komisijos parengtą labai aiškią ir konkrečią ataskaitą, tačiau išreiškė didelį susirūpinimą dėl skurdo ir socialinės atskirties rodiklių bei itin didelės nelygybės tarp miesto ir kaimo.
Diskusijoje akcentuota, kad ypatingas dėmesys kaimo vietovėse turėtų būti skiriamas švietimo kokybei, sveikatos ir kitų paslaugų prieinamumui gerinti, taip pat būtina ieškoti būdų užimtumo didinimui, pajamų nelygybės tarp miesto ir kaimo gyventojų mažinimui. Ataskaitoje teigiama, kad 2016 m. kaimo vietovėse esančių namų ūkių pajamos sudarė tik 65 % miesto vietovėse esančių namų ūkių pajamų lygio. Tai yra vienas iš mažiausių rodiklių ES ir, deja, jis ilgainiui mažėja (2010 m. buvo 72 % ).
Komiteto posėdyje dalyvavę Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos bei mokslo srities atstovai siūlė Seimui daugiau dėmesio skirti veiklos kokybei, o ne kiekybei, taip pat pokyčius vertinti sistemiškai ir turėti visa apimančią regionų plėtros strategiją, tampriau bendradarbiauti su mokslo bendruomene, kuriant socialiai orientuotos ir labiau gamtai draugiškos ekonomikos modelį.

Parengė
Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja
Augustė Matulevičienė, tel. (8 5)239 6951, el. p. auguste.matuleviciene@lrs.lt

 
 
Bendrinti