Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-12 15:04:24

Kėdainiečiai su skandinavais dalinosi sveikos gyvensenos ypatumais ir patarimais

Kėdainių rajono savivaldybėje meras Saulius Grinkevičius priėmė tarptautinės sveikatingumo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinės  konferencijos „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą (-si)“ dalyvius iš Islandijos, Suomijos ir Švedijos.

Visą šią savaitę lopšelyje-darželyje „Puriena“ viešėjo svečiai iš minėtų trijų šalių. Šios Kėdainių ikimokyklinės įstaigos kolektyvas pakvietė užsienio kolegas į konferenciją „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą (-si)“, skirtą sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 25-mečiui.

Šio renginio tikslas – pasidalinti gerąja metodine patirtimi, kaip formuoti ir didinti vaikų sveikatos saugojimo kompetenciją, pritaikant inovatyvius ugdymo metodus, priemones.

Rajono meras S. Grinkevičius priėmė konferencijoje dalyvaujančius svečius, kuriems trumpai papasakojo apie Kėdainių miestą ir rajoną, apžvelgė turtingą mūsų krašto istoriją, išsakė savo nuomonę apie tai, kaip reikėtų skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną.

„Džiugu, kad lopšelio-darželio „Puriena“ kolektyvas rodo puikias iniciatyvas ir dalinasi gerąja patirtimi su kolegomis iš Lietuvos ir užsienio šalių. Jau ne pirmą kartą ši įstaiga organizuoja konferenciją labai aktualia tema, susijusia su vaikų sveikata ir jos įtaką pasiekimams. „Purienos“ kolektyvas pasikvietė svečius iš Islandijos, Suomijos ir Švedijos, su kuriais bendradarbiaus ir ieškos būdų, kaip jaunuosius kėdainiečius įtraukti į sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimą. Tikiuosi, kad konferencija suteiks praktinių žinių ir stiprins ryšius“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Svečių delegaciją į Kėdainių rajono savivaldybę atlydėjusi Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė pasakojo, kad jų įstaiga glaudžiai draugauja ir dalyvauja bendruose projektuose su kolegomis iš užsienio šalių.

„Lankėmės Islandijoje ir Suomijoje, išskyrus Švediją. Matėme, kaip jų ikimokyklinėse įstaigose vyksta sveikatos ugdymas. Džiugu, kad svečiai dalinosi savo patirtimi apie mažųjų sveiką gyvenseną. Tai mums paliko ryškų įspūdį, todėl ir skandinavai yra sveiki. Tačiau ir mūsų „Puriena“ turi stiprią komandą, yra asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ narė, vykdo įvairias sveikatingumo programas, siekia vaikus maitinti sveikai, pratina juos būti lauke bet kokiu oru“, – kalbėjo B. Naruševičienė.

Šią savaitę vykusioje lopšelyje-darželyje „Puriena“ surengtoje konferencijoje „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą (-si)“ dalyvavo ir mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 
Bendrinti