Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-12 15:39:35

Seimas svarstys siūlymą keisti kompensavimo teisinį reguliavimą


2018 m. balandžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymą keisti kompensavimo teisinį reguliavimą savininkams grąžintų gyvenamųjų namų nuomininkams

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Seimui pristatė Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymo 9 straipsnio pataisų projektą Nr. XIIIP-1544.
„Šiandien susiduriame su situacija, kad šios kompensacijos negalima paveldėti. Asmeniui mirus jinai prarandama arba dėl kompensacijos dydžio ji išsidėlioja per daugiau nei 200 metų", - pristatydamas projektą sakė K. Navickas.
Siūloma nustatyti, kad kai pagal nuomos garantiją išnuomotų gyvenamųjų patalpų nuomos sutartis pasibaigia nuomininkui kartu su šeimos nariais išsikėlus iš nuomojamų gyvenamųjų patalpų arba mirus vienam gyvenusiam nuomininkui, nepanaudota nuomos mokesčiui padengti valstybės garantiniame dokumente nurodytos gyvenamųjų patalpų vertės dalis pervedama į nuomininko ar jo paveldėtojo nurodytą sąskaitą banke, o nuomininkui Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatyta tvarka įsigyjant nuomojamas gyvenamąsias patalpas, nepanaudota nuomos mokesčiui padengti valstybės garantiniame dokumente nurodytos gyvenamųjų patalpų vertės dalimi sumažinama perkamų gyvenamųjų patalpų vertė.
Pasak ministro, taip pat siūloma neišmokėtos kompensacijos dalimi sumažinti nuomojamų, savivaldybei priklausančių gyvenamųjų patalpų kainą jų privatizavimo atveju: „Jeigu nekilnojamasis turtas savivaldybės yra pateikiamas privatizavimui, likusi neišmokėta dalis, ta apimtimi, galėtų būti sumažinama nekilnojamojo turto kaina, taip palengvinti asmeniui įsigyti jam tinkantį nekilnojamąjį turtą."
Projektui po pateikimo pritarė 85, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas, projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti gegužės 15 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti