Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-12 17:11:01

Premjeras iškėlė idėją Avdijivkoje įkurti ir sutvarkyti Lietuvos gatvę

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Ukrainoje metu susitiko su prezidentu Petro Porošenka ir ministru pirmininku Vladimiru Groismanu.

Abiejuose susitikimuose daug dėmesio skirta visokeriopai Lietuvos paramai Ukrainai. Šalies vadovai pabrėžė, kad Ukrainos žmonės jaučia nuoširdžią padėką Lietuvai ir vertina jos pagalbą. Taip pat daug dėmesio susitikimų metu skirta ekonominiam bendradarbiavimui.

„Labai svarbu, kad mūsų ekonominiai ryšiai suaktyvėtų. Bendradarbiavimo potencialas yra gerokai didesnis, nei išnaudojame. Kaip galima greičiau ketiname organizuoti tarpvyriausybinę komisiją ekonomikos klausimais. Taip pat su Ukrainos vadovais aptarėme Lietuvos verslininkų toje šalyje patiriamus iššūkius. Prezidentas ir premjeras pažadėjo, kad mūsų verslo atstovams rūpimi klausimai sulauks dėmesio ir bus stengiamasi kaip įmanoma pagerinti jų padėtį“, – sakė premjeras S. Skvenrelis.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad lankymasis Avdijivkos mieste jam padarė didelį įspūdį. Premjeras išsakė viltį, kad šis regionas galėtų tapti pavyzdžiu visai Donecko sričiai ir taip pasiųsti žinią tiek Vakarams, tiek aneksuotai Donecko sričiai, jog Ukraina atsigauna,  jos potencialas auga.

S. Skvernelis išsakė idėją Avdijivkoje įkurti ir sutvarkyti Lietuvos vardu pavadintą gatvę, kuri galėtų tapti pokyčių ir progreso Ukrainoje simboliu. Ukrainos prezidentas šiltai pasveikino tokią idėją ir pažadėjo jai paramą.

Taip pat Lietuvos Vyriausybės vadovas pakvietė Ukrainos premjerą vasarą apsilankyti Lietuvoje. V. Groismanas priėmė kvietimą vizitui.
 
Bendrinti