Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-13 11:36:49

Seimo Pirmininko V. Pranckiečio kalba Vėliavų pakėlimo ceremonijoje Pasaulinės kultūros dienos proga2018 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Vėliavų pakėlimo ceremonijoje Pasaulinės kultūros dienos proga Nepriklausomybės aikštėje

Sveiki gyvi, taikos liudininkai - pamatinės Lietuvos vertybės liudininkai. Taika grindėme kelią į mūsų laisvę. Taika įprasminome Lietuvos valstybingumą. Ilgalaikės taikos siekis atvedė mus į Europos valstybių šeimą bei NATO.
Šiandien liudijame taiką ir ja didžiuojamės. Tačiau taika - tai ne duotybė. Yra žmonių, kurių kasdieninė duona yra kova už taiką. Mes nepamirštame tų, kurie ir šiandien kovoja už viso mūsų žemyno taiką. Už tautos laisvę, mūsų broliai Ukrainoje kasdien netenka gyvybių, dabar - jau daugiau nei dešimt tūkstančių tokių aukų. Tai - tvirtai stovinčių už laisvės ir taikos idealus aukos.
Skaudus kelias į demokratišką visuomenę parodo tikrąją taikos kainą. Viliuosi, jog nuolatinis santarvės žinios kartojimas taps savita propaganda. Tegul taikos propaganda sklinda šiandien iš šios mūsų Nepriklausomybės aikštės, iš pakeltų mūsų trispalvių ir mūsų kultūros, tikėjimo, meno ir mokslo - taikos vėliavos simbolių.
Pakelkime taikos vėliavą visam pasauliui.

Ačiū.

 
 
Bendrinti