Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-04-13 14:45:42

DRAUDIMO BENDROVĖ TINKAMAI ĮGYVENDINO ĮSIPAREIGOJIMUS

DRAUDIMO BENDROVĖ TINKAMAI ĮGYVENDINO ĮSIPAREIGOJIMUS
Konkurencijos taryba įvertino, kad bendrovė „Vienna Insurance Group" (VIG) tinkamai įgyvendino prisiimtus įsipareigojimus - perleisti verslo dalį, susijusią su Lietuvos tarptautinių vežėjų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.
Konkurencijos taryba 2016 m. rugpjūčio 18 d. davė leidimą VIG įsigyti iki 100 proc. bendrovės „BTA Baltic Insurance Company AAS" („BTA Baltic") akcijų, tačiau su sąlyga, jog VIG perleis dalį verslo, kad dėl vykdomos koncentracijos nebūtų sukurta dominuojanti padėtis ir tuo itin apribota konkurencija tarptautinių vežėjų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo Lietuvoje rinkoje.
VIG nusprendė perleisti savo valdomos bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group" („Compensa") verslą, susijusį su Lietuvos tarptautinių vežėjų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.
Konkurencijos taryba įvertino ir pritarė VIG pasirinkto perleidžiamo verslo pirkėjo - Latvijos bendrovės „Balcia Insurance SE" (BI) - kandidatūrai, taip pat „Compensos" ir BI sudarytai draudimo portfelio pirkimo-pardavimo sutarčiai.
BI anksčiau vadinosi „BTA Insurance Company" ir Lietuvoje buvo įkūrusi „BTA Baltic", kurią 2016 m. įsigijo VIG, ir šiai koncentracijai Konkurencijos taryba davė leidimą.

Konkurencijos tarybos Dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų priežiūros skyriaus vedėja Jurgita Brėskytė teigė, kad institucijos ekspertai, padedami patikėtinio UAB „Deloitte verslo konsultacijos", detaliai kontroliavo visą įsipareigojimų vykdymo procesą ir juos patvirtino tik įsitikinę, kad BI planai grįžti į Lietuvos draudimo rinką yra paremti ilgalaike strategija.

„BI pradėjus veiklą, rinkoje išliko toks pats skaičius draudimo įmonių, siūlančių transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo paslaugas tarptautiniams vežėjams, kaip ir iki VIG įvykdytos koncentracijos", - sakė J. Brėskytė.
BI šiuo metu siūlo vieną produktą - transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo paslaugas tarptautiniams vežėjams. Per artimiausius dvejus metus Latvijos bendrovė Lietuvoje ketina išplėsti teikiamų paslaugų krepšelį ir pradėti siūlyti kitas ne gyvybės draudimo paslaugas.

 
 
Bendrinti